Pagājušā gada statistika liecina, ka Dienvidāfrikā vērtīgo ragu dēļ nomedīti 1215 degunradži, savukārt 42 no tiem nošāvuši reindžeri vai policija. Šī asiņainā konflikta iemesls ir kļūdainā pārliecība, ka ar degunradža raga palīdzību Āzijā ir iespējams izārstēt vēzi, vēsta britu raidsabiedrība BBC.
"Ejot pret vēju, šāvējs cenšas pietuvoties dzīvniekam pēc iespējas tuvāk. Viņš šauj. Kad dzīvnieks nokrīt, vēl divi malumednieki pievienojas šāvējam, lai nozāģētu dzīvnieka ragu. Tad mēs noslēpjamies un nogaidām, lai nakts aizsegā šķērsotu robežu," stāsta 27 gadus vecais Eusebio.
Degunradžu mednieki parasti strādā grupās pa trim - viens no viņiem šauj, otrs zāģē ragu, bet trešais piesedz. Eusebio bjis šāvēja lomā, un pēc veiksmīgiem ceļojumiem uz Krūgera parku nopelnījis aptuveni 6,7 tūkstošus eiro.
Kā atzīst Eusebio, tā ir tikai daļa, ko iespējams nopelnīt ar degunradžu malumedniecību. Āzijā, kur tiek uzskatīts, ka degunradža rags ir zāles pret vēzi, ir iespējams nopelnīt aptuveni 170 tūkstošus eiro.
"Es nelepojos ar padarīto, bet man jāpabaro ģimene," stāsta malumednieks.
Katru gadu nomedīto degunradžu skaits pieaug. Turklāt malumedniecība tiek uzskatīta par ceturto izplatītāko noziegumu pasaulē, uzreiz aiz narkotiku izplatīšanas, cilvēku tirdzniecības un viltošanas.
Degunradža rags ir viena no dārgākajām precēm pasaulē - tas maksā aptuveni 40 tūkstošus eiro par kilogramu.
Šobrīd Āfrikā esot aptuveni 20 tūkstoši degunradžu, tomēr dzīvnieku aizstāvji brīdina, ka šis skaitlis katru gadu samazinās.