Lielbritānijas pilsētiņas Bostonas iedzīvotāji žēlojas par pārmērīgu poļu, latviešu un lietuviešu migrantu pieplūdumu.
Viena no galvenajām pilsētiņas ielām ir pārpildīta ar austrumeiropiešu preču veikaliem. Pie veikaliem izliktie gadījuma darbu piedāvājumi biežāk redzami latviešu un poļu, nevis angļu valodā.
Bostonā desmit gadu laikā ārvalstīs dzimušo iedzīvotāju skaits pieaudzis par 467%, kas ir augstākais rādītājs visā Lielbritānijā. Kopš 2004.gada, kad notika tā dēvētā sprādzienveida Eiropas Savienības (ES) paplašināšanās, pilsēta piedzīvojusi strauju poļu, latviešu un lietuviešu imigrantu pieplūdumu, un patlaban imigranti veido 15% pilsētas iedzīvotāju.
Pilsētiņas aktīvists Dīns Everits, kas cīnās pret imigrāciju, žēlojas, ka jūtas kā "ārzemnieks pats savā valstī". "Es dzīvoju Anglijā, es esmu anglis, es sagaidu, ka es savā valstī varēšu runāt angliski, nevis ka man būs jāmācās poļu vai latviešu valoda, lai strādātu vietējā rūpnīcā," sūdzas Everits.
Viņš apgalvo, ka imigranti neko nedod pilsētiņas ekonomikai, jo pērk produktus savos austrumeiropiešu veikalos un nopelnīto naudu sūta uz mājām.
Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka iebraucēji izraisījuši mājokļu trūkumu un īres cenu pieaugumu. Viņu dēļ nepietiek vietas arī skolās un slimnīcās. Turklāt dažās vietējās skolās esot grūti atrast vairāk nekā vienu bērnu, kas runā angliski, apgalvo vietējie.
Pilsētiņā, kuru patlaban vada konservatīvie politiķi, audzis atbalsts Apvienotās karalistes Neatkarības partijai (UKIP), kura atbalsta izstāšanos no ES un sola ierobežot imigrāciju.
Arī Bostonas municipālās padomes deputāts Maiks Gilberts, kas pārstāv torijus, atzīst, ka pilsēta uzņēmusi vairāk imigrantu, nekā spēj.
Pēc viņa domām, daļu ieceļotāju piesaista dāsnā sociālo pabalstu sistēma, kas austrumeiropiešus nodrošina ar mājokļiem, bērnu pabalstiem, bezmaksas medicīnisko aprūpi un izglītību. "Kad to visu saliek kopā, kāpēc lai kāds nebrauktu?" retoriski vaicā Gilberts.
Vienlaikus politiķis atzīst, ka imigranti ierodas arī tādēļ, ka apkaimē ir pieprasījums pēc slikti apmaksāta zemas kvalifikācijas darbaspēka. Daudzi ārvalstnieki strādā lauksaimniecības palīgdarbos vai pārtikas pārstrādē.
Pētījumi apliecina, ka imigranti no citām ES dalībvalstīm Lielbritānijai pēdējos desmit gados ienesuši 20 miljardus mārciņu. Arī Bostonā ne visi ir neapmierināti.
"Katrā stūra veikalā ir cita tautība - lieliski. Ēdīsim dažādu ēdienu, iepazīsimies ar dažādiem cilvēkiem," saka pensionārs Greiems Skārboro.
"Ja viņu nebūtu, vairāk nekā puse Veststrītas veikalu būtu tukši, "atzīst arī 64 gadus vecais Ričards Gudvins. "No tāda viedokļa viņi dara mums labu."
Lielākā daļa Bostonas iepirkšanās ielās sastapto imigrantu aģentūras AFP korespondentam atteicās komentēt pret viņiem vērsto kritiku. Tomēr 30 gadus vecā poliete Anna, kas strādā par tulku, apgalvoja, ka arvien vairāk viņas tautiešu cenšoties integrēties un apmeklējot angļu valodas kursus.