Noziedzīgie grupējumi cenšas izdarīt spiedienu uz valdību, lai tā tos atzītu un apspriestu ar viņiem politiskus jautājumus.
Centrālamerikas valsts, kurā dzīvo seši miljoni iedzīvotāju, ir pilna ar bandām un piedzīvojusi smagu vardarbības saasināšanos kopš 2014. gada. Valstī pagājušā gada jūnijā tika reģistrētas 677 slepkavības, bet martā tika noslepkavots 841 cilvēks.
Uzbrukumi autobusu vadītājiem sākās svētdien, kad tika nogalināts viens vadītājs un sadedzināti divi mikroautobusi.
Pirms pirmdienas eskalācijas Salvadoras valdības pārstāvji paziņoja, ka nepakļausies noziedzīgo grupējumu spiedienam.
"Visi saprātīgi cilvēki noraida vienošanos ar noziedzniekiem, nevar būt nekādu vienošanos ar noziedzniekiem," vietējai televīzijai sacīja Komunikāciju ministrs Eiženio Čikas.
Viņš nosauca autobusu vadītāju slepkavības par "terorismu", piebilstot, ka tas mudinās vietējos iedzīvotājus novērsties no noziedzīgajiem grupējumiem.
Četras autobusu vadītāju slepkavības notika Sansalvadorā, bet piektā - Arsē, kas atrodas uz rietumiem no galvaspilsētas.
Pirmdienas vakarā policija gatavojās lielai operācijai, lai arestētu bandu locekļus, kas bija iesaistīti uzbrukumos.
Kopš pagājušajā vasarā pie varas nāca prezidents Sančess Serens, viņš mēģinājis ierobežot noziedzību valstī un attiecies no pārrunām ar bandām.
Pazīstamākajām bandām - "Mara Salvatrucha" (MS-13) un "Barrio" 18 (M-18) - ir 70 000 locekļu, no kuriem 10 000 atrodas ieslodzījumā.