Japāna izsludināja bezierunu padošanos 1945. gada 15. augustā, bet oficiālu kapitulācijas aktu parakstīja 2. septembrī uz ASV līnijkuģa "Missouri". Ķīnā Otrā pasaule karā, kā arī ilgajos kara gados ar Japānu pirms tam dzīvību zaudēja aptuveni 15 miljoni iedzīvotāju.
Ķīnā gan pēc Otrā pasaules kara vēl četrus gadus turpinājās pilsoņu karš, kura rezultātā 1949. gadā pie varas nāca Mao Dzeduna vadītie komunisti. Kopš tā laika valstī notikušas tikai 14 militārās parādes, no kurām neviena nav bijusi 3. septembrī.
Speciāli parādes norisei ārpus Pekinas ir uzbūvēta Tjaņaņmeņas laukuma kopija, kurā notikusi daļa no mēģinājumiem. Jau šobrīd zināms, ka parādē piedalīsies aptuveni 12 000 karavīru un 200 lidaparātu. Ķīna paziņojusi, ka aptuveni 84% no parādē redzamā bruņojuma plašāka sabiedrība iepriekš vēl nebūs redzējusi.
Parāde, kura veltīta 70. gadadienai kopš Japānas sakāves Otrajā pasaules karā jau tā ir sarežģījusi Japānas un Ķīnas saspīlētās attiecības. Dalību parādē atteikuši gandrīz visi aicinātie Rietumvalstu politiķi. Tikmēr tajā piedalīsies Kazahstānas, Mongolijas, Meksikas, Krievijas un sešu citu valstu armijas daļas, kā arī Krievijas un Dienvidkorejas prezidenti.