No 122 000 nelegālo imigrantu, kuri šogad ieradušies Itālijā, tikai 80 000 piekrituši identifikācijas procedūrām, liecina Itālijas policijas informācija.
Policijas pārstāve Daniela Stradioto ziņu aģentūrai "Ansa" pastāstīja, ka pārsvarā no identifikācijas procedūrām atsakās eritrejieši, sīrieši un somālieši.
"Viņus piespiest fotografēšanai un daktiloskopijai formāli nav likumīgi," atzina Stradioto.
Policija meklē jaunas legālas iespējas aizturēt nelegālos imigrantus uz 72 stundām pašreizējo 12 stundu vietā, lai piespiestu viņus iziet identifikācijas procedūras, skaidroja Itālijas policijas pārstāve.
Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Dublinas vienošanos imigrantiem, kas meklē patvērumu, jāidentificējas pirms viņu patvēruma pieprasījumu izskatīšanas. Teorētiski tas jādara pirmajā ES valstī, kurā viņi ierodas.
Tomēr skaitļi liecina, ka daudzi izlemj nelegāli palikt Itālijā, cerot, ka viņiem izdosies pārceļot uz citām ES valstīm, kur ir dāsnāks uzņēmējvalsts atbalsts.
Dublinas vienošanās arī paredz, ka patvēruma prasītājiem jāpaliek valstī, kur viņi iesnieguši savu pieteikumu, kamēr tas tiek izskatīts. Itālijā tas var prasīt vairākus mēnešus, pat gadus.
Šajā laikā, ja imigrants nonāk citā valstī, viņu var nosūtīt atpakaļ uz valsti, kurā viņš iesniedzis pieteikumu.
Itālijas iekšlietu ministrs Andželīno Alfāno jūnijā atzina, ka šāda problēma pastāv.
"Viņi negrib atrasties šeit, citādi viņiem saskaņā ar vienošanos būtu mūsu valstī jāpaliek. Kad policists atrodas divmetrīga eritrejieša priekšā, tas nedrīkst lauzt viņam pirkstus, bet tam jāievēro viņa cilvēktiesības," sacīja ministrs.
Tomēr, turpinoties imigrantu pieplūdumam, dažas ES valstis daļēji atteikušās no Dublinas vienošanās.
Vācija no tās atteicās 24. augustā un apsolīja izskatīt jebkura ES nonākušā sīriešu bēgļa pieteikumu. Šim piemēram 2. septembrī sekoja Čehija.