Delfi foto misc. - 37645
Foto: Reuters/Scanpix

Krievija Sīrijas režīma kontrolētajā Latakijas provincē būvē lidlauku un atvedusi uz turieni simtiem tehniķu un militāro konsultantu, svētdien paziņoja Lielbritānijā bāzētā novērotāju organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

"Krievijas spēki būvē skrejceļu, kas spēs uzņemt lielas lidmašīnas pie Hmajmēnas militārās lidostas Latakijas provincē," pavēstīja SOHR

Novērotāju organizācija, kura iegūst informāciju no civiliedzīvotājiem, militārpersonām un mediķiem Sīrijā sacīja, ka "krievi neļauj sīriešiem - ne militārajiem, ne civilajiem ieiet teritorijā, kur viņi būvē skrejceļu".

"Pēdējās nedēļās Hmajmēnā ieradušās militārās lidmašīnas ar militāro aprīkojumu un simtiem Krievijas militāro konsultantu un tehniķu," ziņoja SOHR.

SOHR direktors Rami Abdels Rahmans teica, ka Krievija paplašina arī Hamadijes lidostu Tartusas reģionā, kuru arī pārvalda Sīrijas režīms. Patlaban šo lidostu izmanto labības apsmidzināšanai ar pesticīdiem.

ASV tikmēr ziņo, ka Sīrijā ieradušies divi Krievijas tanku vedēji kuģi un vismaz četras transporta lidmašīnas, kā arī desmitiem Krievijas jūras kājnieku. Tiek veidota arī pagaidu apmetne, kas varēs uzņemt simtiem cilvēku Latakijas lidostā, kā arī tiek izvietots pārvietojamais gaisa kontroles aprīkojums.

Piektdien Kipras amatpersonas ziņoja, ka Krievija brīdinājusi Kipru, lai tā nākamnedēļ maina lidmašīnu kursu, jo pie Sīrijas krastiem plānotas militāras mācības.

Savukārt sestdien Sīrijas valsts mediji ziņoja, ka Latakijas lidostā ieradušās divas Krievijas lidmašīnas un apgalvoja, ka tās ved humāno palīdzību.

Sīrijas valsts mediji arī iepriekš ziņojuši par Krievijas humānās palīdzības sūtījumiem, bet šos lidojumus oficiālie mediji pieminēja pirmoreiz kopš paziņojumiem par Krievijas militāro atbalstu.

Sīrija ir viena no Krievijas tuvākajām sabiedrotajām Tuvajos Austrumos. Maskava pēdējās nedēļās cenšas ieņemt aktīvāku starpnieka lomu attiecībā uz Sīrijas pilsoņkaru un starptautiskajiem centieniem cīnīties pret "Islāma valsti", kas kontrolē prāvas teritorijas Sīrijā un Irākā.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā "Islāma valsts" un ar "Al Qaeda" saistītā "Al Nusra". Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 240 000 cilvēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!