Pieci iemesli, kāpēc Ķīna kļuvusi par Āfrikas apdzīvotākās valsts labāko draugu
Foto: Reuters/Scanpix

Nigērijas šī gada martā ievēlētais prezidents Muhamadu Buhari ievēlēšanas uzrunā stāstīja par plāniem un valsts galvenajām problēmām, kuras viņš nolēmis atrisināt – terorismu, infrastruktūras nepietiekamību, zemos izglītības standartus un bezdarbu. Visās šajās jomās šobrīd lielāko atbalstu sniedz Ķīna, raksta "International Policy Digest".

Kad šovasar Ķīnas premjers Li Kecjans paziņoja, ka Pekina līdz 2020. gadam cer palielināt kopējās tirdzniecības apjomu ar Āfriku līdz 400 miljardiem ASV dolāru un četrkāršot savas tiešās investīcijas kontinentā līdz 100 miljardiem ASV dolāru, Nigērijas galvaspilsēta Abudža acumirklī saprata šīs sadarbības nozīmi. Tās reakcija bija tūlītēja, un Nigērija kļuva par pirmo valsti Āfrikā, kas savās ārvalstu valūtas rezervēs iekļāva Ķīnas juaņu.

Savukārt Pekina abu valstu sadarbībā ir ieinteresēta, jo Nigērija ir lielākā ekonomika Āfrikā, apsteidzot tādus smagsvarus kā Dienvidāfrikas Republiku un Ēģipti. Tāpat valstī ir milzīgs tirgus potenciāls - tā ir septītā apdzīvotākā valsts pasaulē. Nesen publicētā ANO ziņojumā prognozēts, ka līdz 2050. gadam tā iedzīvotāju skaita ziņā būs pārspējusi ASV, un līdz 2100. gadam Nigērijā dzīvos 752 miljoni cilvēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!