Policijas komandieris Niklass Halgnrens sabiedriskajai raidorganizācija SVT sacīja, ka viņa komanda fokusējusies uz "naida nozieguma motīvu". Policija pie šāda secinājuma nonākusi, arī ņemot vērā to, kā "viņš bija saģērbies un kā viņš uzvedās", ziņu aģentūrai TT sacīja policijas pārstāvis sakariem ar presi Pēters Adlersons.
Mediji noskaidrojuši, ka uzbrucējs bijis 21 gadu vecais Antons Lundīns - kluss cilvēks, kuram bijusi negatīva attieksme pret islāmu un imigrāciju. "Viņš bija vienpatis, viņš spēlēja videospēles, dzīvoja pats savā pasaulē," Lundīna bijušais klasesbiedrs atzina laikrakstam "Expressen".
Uzbrucējam bijis konts tīmekļa videovietnē "YouTube". Tajā publicētajos materiālos viņš slavinājis Ādolfu Hitleru un nacistisko Vāciju, kā arī paudis kritiskus viedokļus par islāmu un imigrāciju, ziņo vairāki vietējie mediji.
Uzbrucējs ceturtdien ienācis Trolhetanas skolā, bruņojies ar zobenu. Viņš nogalināja divus cilvēkus - skolotāju un 17 gadus vecu audzēkni, bet vēl divus cilvēkus nopietni savainoja. Policija uzbrucēju notikuma vietā sašāva, un viņš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem mira.
Abi uzbrucēja nogalinātie cilvēki ir "ārzemju izcelsmes", piektdien vēsta laikraksts "Aftonbladet". Tiesa gan, policija laikraksta informāciju nav apstiprinājusi.
Mediji ziņo, ka uzbrucējam bijusi kinosāgas "Zvaigžņu kari" varoņa maska, un skolas audzēkņi sākotnēji domājuši, ka notiekošais ir joks.
"Kad mēs viņu ieraudzījām, mēs domājām, ka tas ir joks. Viņam bija maska, melnas drēbes un garš zobens. Daži audzēkņi gribēja ar viņu nofotografēties un aptaustīt zobenu," ziņu aģentūrai TT pastāstīja viens no skolas audzēkņiem.
Skolu, kurā mācās aptuveni 400 audzēkņu, pārņēmusi panika. Uzbrukums noticis skolas kafejnīcā, kas ir pieejama sabiedrībai. Drošības situācija skolā iepriekš izpelnījusies pārmetumus.
Trolhetana ir rūpniecības pilsēta ar 50 000 iedzīvotāju. Tāpat kā daudzas Zviedrijas pašvaldības, arī Trolhetana uzņem imigrantus. Atbilstoši Zviedrijas statistikas pārvaldes datiem pērn tur uz dzīvi apmetušies 3046 ārzemnieki. Tomēr līdz šim tā nav bijusi pazīstama kā valsts mēroga krīzes punkts ar rasu un tautību sliktajās attiecībās motivētu vardarbību.