Ziemeļkoreja
Foto: Reuters/Scanpix

Dzīve Ziemeļkorejā nav tik briesmīga, kādu to attēlo Rietumu mediji, vēsta Kremļa finansētā medija "RT" projekta "In the NOW" ietvaros izveidotais video. Šādu video parādīšanās ir mēģinājums sēt šaubas, norāda politologs un Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura studiju programmas "Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas" vadītājs Māris Cepurītis.

Ziemeļkoreja ir viena no izolētākajām valstīm pasaulē. Valstī ar aptuveni 25 miljoniem iedzīvotāju gandrīz 1,2 miljoni dien armijā. Militarizētās valsts vadītājam Kimam Čenunam, kurš valsts vadību mantoja no sava tēva Kima Čenira un vectēva Kima Irsena, kā arī viņam pietuvinātām personām ir absolūta vara pār valstī notiekošo.

Ziemeļkorejā valsts kontrolē visus dzīves aspektus, bet iedzīvotāji ir sadalīti kategorijās, ņemot vērā viņu uzticību valsts līderiem pēdējo trīs paaudžu griezumā. Priviliģētākie dzīvo lielākajās pilsētās, tostarp Phenjanā, savukārt paši neuzticamākie, kas izrādījuši pretestību režīmam, ieslodzīti darba nometnēs. Tāpat valstī izplatīta publiska nāvessodu izpilde. Šogad nāvessods izpildīts arī vicepremjeram un aizsardzības ministram.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!