Pasaules valstis panāk vēsturisku vienošanos par satelītu izmantošanu lidojumu izsekošanai
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Pasaules valstis panākušas vienošanos par satelītu izmantošanu lidojumu izsekošanai, kas varētu izrādīties svarīgs solis, lai novērstu tādu negadījumu atkārtošanos kā 2014. gada martā notikusī reisa MH370 lidmašīnas mīklainā pazušana.

Valstis panākušas vienošanos ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (ITU) rīkotajā konferencē, kuras mērķis bija uzlabot pašreizējo civilās aviācijas lidojumu izsekošanas sistēmu, kas paļaujas uz radariem, kas bāzēti uz zemes.

"Panākot šo vienošanos, ITU rekordlaikā reaģējusi uz globālās sabiedrības cerībām saistībā ar nozīmīgo jautājumu, kas skar globālo lidojumu izsekošanu," sacīja organizācijas ģenerālsekretārs Houliņs Džao.

ITU paziņojumā skaidri apliecināts, ka vienošanās panākta, reaģējot uz lidsabiedrības "Malaysia Airlines" reisa MH370 lidmašīnas mīklaino pazušanu.

Traģēdijas dēļ tika "aktivizētas pasaules mēroga diskusijas par globālo lidojumu izsekošanu un nepieciešamību rīcību koordinēt", norādīja ITU.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 160 valstu pārstāvji.

Tās uzdevums bija noteikt tehniskās prasības izsekošanas sistēmai, kas būtu spējīga nodrošināt globālās lidojumu telpas pilnīgu uzraudzību.

Frekvenču joslā, kas līdz šim tika izmantota signālu pārraidīšanai no lidmašīnām uz zemes stacijām, turpmāk tiks pārraidīti signāli no lidmašīnām uz satelītiem.

Pateicoties šai izmaiņai, tiks padarīta iespējama "lidmašīnu izsekošana reālajā laikā visur pasaulē", sacīja ITU Radiokomunikāciju biroja direktors Fransuā Ransī.

Reisa MH370 lidmašīna ar 239 pasažieriem un apkalpes locekļiem pazuda pērn 8. martā, nezināmu iemeslu dēļ mainot kursu lidojumā starp Kualalumpuru un Pekinu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!