Lai vieglāk vienotos par Eiropas Savienības (ES) reformām, kuras briti prasa, lai valsts varētu palikt ES, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons ir gatavs atteikties no pretrunīgi vērtētās prasības par sociālā atbalsta samazināšanu valstī iebraukušajiem bloka dalībvalstu migrantiem, svētdien vēstīja britu mediji.
Prasība četrus gadus liegt ES dalībvalstu pilsoņiem valsts atbalstu varētu tikt atmesta, ja tiktu atrastas iespējas ierobežot imigrāciju ar citiem līdzekļiem, rakstīja "The Telegraph", "Times" un "The Independent", atsaucoties uz valdības amatpersonām, kas vēlējās palīkt anonīmas.
Prasības atsaukšana nozīmētu, ka plānoto referendumu par Lielbritānijas dalību ES varētu rīkot jau 2016. gadā, vēstīja "The Independent".
"Migrācijas līmenis no ES uz Lielbritāniju britiem izraisa lielas bažas (...) Vissvarīgākais ir atrisināt šo problēmu, ne precīza vienošanās forma," laikraksts citēta kādu anonīmu valdības amatpersonu.
"The Telegraph" citēja vārdā neminētu augsta līmeņa valdības amatpersonu, kas norādīja, ka "četru gadu prasība ir sarunu pamats. Tā ir premjerministra ideja, bet, ja ir citas idejas, kas ir labākas, viņš būs gatavs tās pieņemt".
Kamerona birojs vēl nav komentējis šīs ziņas.
Jau vēstīts, ka Kamerons novembrī nosūtīja oficiālu vēstuli Eiropadomes prezidentam Donadam Tuskam, izklāstot Londonas prasības attiecībā uz garantijām valstīm, kuras nav eiro zonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no "aizvien ciešākas savienības" un sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm.
Par vispretrunīgāk vērtētajām tiek uzskatītas tieši prasības par sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm. Eiropas Komisija (EK) tās ir nosaukusi par "ļoti problemātiskām".
Šī prasība paredz, ka iebraucējiem no ES dalībvalstīm pirmos četrus gadus pēc ierašanās Lielbritānijā netiks maksāti bērnu pabalsti un viņi nesaņems nekādus nodokļu atvieglojumus
Kamerons ir solījis referendumu par valsts dalību ES sarīkot līdz 2017. gadam. Viņš ir solījis atbalstīt palikšanu ES, ja Lielbritānijai izdosies vienoties ar bloku par vēlamajām reformām.