"Es neticu, ka ar vienošanos ar Turciju vien būs pietiekami," sabiedriskajam radio atzina premjers.
Šādu skeptisku nostāju viņš pauda par līgumu, kurā paredzēts, ka Eiropas Savienība (ES) sniegs atbalstu Turcijai apmaiņā pret Ankaras apņemšanos stingrāk kontrolēt valsts robežas.
Lielākā daļa nelegālo imigrantu, kas pērn ieradusies ES ar mērķi sasniegt bagātās Rietumeiropas valstis, ES ieradās no Turcijas.
Runa nav par "plūsmas palēnināšanu, bet tās apturēšanu", uzsvēra Orbāns. "Eiropai ir jāuzbūvē jauna aizsardzības līnija uz Grieķijas ziemeļu robežas."
Maķedonija, kas jau tagad atsakās savā teritorijā ielaist ekonomiskos imigrantus, "ir jāatbalsta", piebilda premjers.
Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem pērn Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies teju miljons nelegālo imigrantu.
Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.
Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.