"Robeža ir slēgta," ziņu aģentūrai AFP apliecināja policijas amatpersona.
Grieķijas ziemeļos policijas pārstāvis sakariem ar presi sacīja, ka robeža ir slēgta jau kopš otrdienas vakara, bet līdzās robežai uzturas aptuveni 600 imigrantu.
Radušās problēmas ar Slovēnijas vilcieniem, kas savukārt radījis pārtraukumus imigrantu pārvadāšanā, lēmuma pieņemšanu skaidroja Skopjes policijas amatpersona.
Tiesa gan, Slovēnijas dzelzceļa uzņēmums "Slovenske Zeleznice" (SZ) uzstāja, ka vilcienu satiksme norit kā parasti.
SZ mājaslapā teikts, ka satiksmē radušies traucējumi tehnisku problēmu dēļ uz robežas ar Horvātiju un vilcieni uz laiku aizstāti ar autobusiem. Slovēnijas ziņu aģentūra STA citē SZ preses sekretāra teikto, ka imigranti "līdz šim varējuši ceļot netraucēti".
Savukārt Serbija trešdien paziņoja, ka ļaus valsts teritoriju šķērsot vienīgi tiem imigrantiem, kas apliecinās, ka grasās lūgt patvērumu Austrijā vai Vācijā.
Atbilstoši ES robežaģentūras "Frontex" datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.
Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.
Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Tusks.