Sīrijas valdības karavīri no "Daesh" kaujiniekiem pirms nedēļas atkarotajā tuksneša pilsētā Palmīrā atraduši masu kapu ar islāmistu terora upuriem, atsaucoties uz Sīrijas medijiem, vēsta raidsabiedrība BBC.
Kaps, kurā atrasti aptuveni 40 vīriešu, sieviešu un bērnu līķi, atrasts pilsētas ziemeļaustrumu nomalē. Daļa upuru ir nošauti, citiem ir nogrieztas galvas, kāds militārais avots atklāja aģentūrai AFP.
Nogalinātie ir virsnieki, karavīri, valdību atbalstošie kaujinieki un viņu radinieki, pastāstījis avots. 24 no upuriem esot civiliedzīvotāji, tostarp trīs bērni. Mirstīgās atliekas tagad pārvietotas uz militāro slimnīcu Homsā.
Vēstīts, ka Sīrijas valdības armija, kurai atbalstu sniedz Krievijas spēki, 27. martā atbrīvoja "Daesh" kaujinieku ieņemto tuksneša Palmīras pilsētu, kas pazīstama ar saviem arhitektūras pieminekļiem no romiešu laikiem.
Palmīras atgūšana ir liels panākums Krievijas atbalstītajiem prezidenta Bašara al Asada spēkiem, kas paver ceļu tālāk uz "Daesh" pašpasludināto galvaspilsētu Raku. Krievijas prezidents Vladimirs Putins par šiem panākumiem telefoniski apsveicis savu sīriešu kolēģi Asadu, ziņo Krievijas mediji.
Palmīra, saskaņā ar UNESCO datiem, ir viena no ievērojamākajām senās pasaules pilsētām. Tajā saglabājušies nozīmīgi arhitektūras pieminekļi, piemēram, kolonnu ieskauta iela, lielas sabiedriskās ēkas un kapenes.
Pilsēta celta pie palmu ieskautas oāzes tuksnesī. Priekš tik attālas vietas Palmīra ieņēma nozīmīgu vietu Tuvo Austrumu vēsturē.
Palmīras izaugsme sākas pirmajā un otrajā mūsu ēras gadsimtā (apdzīvotība šai vietā fiksēta jau no neolīta). Grieķu-romiešu arhitektūra te sajaukusies ar vietējām tradīcijām un Persijas ietekmi.
Pilsēta ievērojama un nozīmīga kļuva Romas impērijas laikā, bet trešajā gadsimtā uz neilgu brīdi izveidoja pati savu Palmīras impēriju, kas pletās no Turcijas līdz Ēģiptei.
Līdzīgī kā Venēcija, Palmīra kļuva pat tirdzniecības centru, tikai jūras vietā to ieskāva tuksnesis, bet kuģu funkciju izpildīja kamieļi, skaidro BBC.
Tikai neliela pilsētas daļa ir atrakta – vairums vēstures liecību vēl atrodas zem plānas smilšu kārtas.