"Šajās ziņās notiek paļaušanās uz pieņēmumiem un stereotipiem un tiek izmantota sabiedrības neinformētība par mūsu firmai līdzīgu uzņēmumu darbību," norādīja "Mossack Fonseca".
Firma uzsvēra, ka tai nekad nav tikušas izvirzītas apsūdzības par kriminālnoziegumiem.
Firma saviem klientiem izveidoja ārzonas kompānijas "dažādu pamatotu iemeslu dēļ, tai skaitā, lai veiktu pārrobežu [uzņēmumu] apvienošanu un iegādi, bankrotus, īpašumu plānošanu, [gādātu par] personīgo drošību un veiktu citās jurisdikcijās esošo investoru kapitāla apvienošanu un restrukturizāciju," paziņoja "Mossack Fonseca".
"Mēs esam tiesiski un praktiski ierobežoti mūsu spējā regulēt mūsu inkorporēto kompāniju, vai kompāniju, kurām mēs sniedzam citus pakalpojumus, izmantošanu," atzina Panamas juridiskā kompānija.
Kā ziņots, no "Mossack Fonseca" datu centra ir nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm.
Vācijas laikraksts "Sueddeutsche Zeitung" ieguva "Mossack Fonseca" dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).
Noplūdinātie dokumenti par apmēram 140 politiķu slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadus ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai "Mossack Fonseca" ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.