Ārvalstu reportieri, kas uzaicināti atspoguļot konkrētus notikumus Ziemeļkorejā, ir pakļauti ļoti stingriem ierobežojumiem pārvietošanās un piekļuves dažādām vietām ziņā.
Daudziem žurnālistiem tiek liegts vēlreiz ierasties Ziemeļkorejā, jo viņu iepriekšējās reportāžas tur atzītas ar "neprecīzām" vai "necienīgām", bet žurnālistu aizturēšana un izraidīšana no turienes notiek reti.
Vingfīlds-Heizs tika aizturēts, kad viņš piektdien Phenjanas lidostā grasījās iekāpt lidmašīnā kopā ar diviem citiem BBC darbiniekiem – režisori Mariju Bērnu un operatoru Metjū Godardu, kuri pēc viņa aizturēšanas atteicās aizlidot.
Reportieri nopratināja apmēram astoņas stundas par vienu no viņa reportāžām, kurā bija apstrīdēts viņa grupas apmeklēta dzemdību nama autentiskums.
"Drošības birojs viņu aizveda uz viesnīcu un nopratināja šeit Phenjanā, pirms viņam lika parakstīt paziņojumu un pēc tam atbrīvoja" sestdienas rītā, sacīja cits BBC reportieris Džons Sadvērts, kurš atspoguļo partijas kongresu Phenjanā.
Ziemeļkorejas Nacionālā miera komiteja pirmdien preses konferencē paziņoja, ka Vingfīlds-Heizs izraidīts par "uzbrukšanu Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas (KTDR) iekārtai un neobjektīvām reportāžām".
Vingfīlda-Heiza vadītā triju BBC darbinieku grupa pirmdien tika aizvesta uz Phenjanas lidostu, no kuras viņi devās ceļā. Viņi bija strādājuši Ziemeļkorejā vairākas dienas pirms piektdien atklātā partijas kongresa, pavadot Nobela prēmijas laureātu delegāciju izpētes braucienā.
Žurnālisti tika vadāti oficiālās ekskursijās pa Phenjanu, tostarp uz drāšu fabriku, valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas vietu un dzemdību namu.