Incidents noticis mācībās, kas aizvadītas no 25. līdz 29. aprīlim, portālam apstiprina Motorizēto kājnieku brigādes Žemaitija kapteinis Alfons Bičkus.
Jaunietis ērces uz savas miesas pamanījis jau mācību laikā un vērsies pie mediķiem, kas tās noņēmuši. Oficiālos dokumentos fiksēts, ka karavīram bija piesūkušās aptuveni 100 ērces, viņš skaidro. Noskaidrot, kādos apstākļos zirnekļveidīgie tik lielā skaitā uzbrukuši karavīram, nav iespējams, apgalvo virsnieks.
Tikmēr kāds karavīrs, kurš dienot tajā pašā vienībā, portālam "Delfi.lt" stāstīja, ka ērces uz iesauktā ķermeņa bijušas daudz vairāk un ka tās piesūkušās, jo karavīri mācībās gulējuši teltīs bez grīdas.
"Ērcēm patīk siltums un mitrums, viņas sarāpo teltī. Es zinu to cilvēku. Ja precīzi, viņam piezīdās 201 ērce. Es pats to redzēju. Divas medmāsas 40 minūtes vilka tās ārā," viņš skaidro.
Avots bijis pārsteigts, ka ērču uzbrukumā cietušais jau nākamajā dienā atgriezies mācībās.
"Ārsti viņam stingri aizliedza turpināt mācības, bet jau nākamajā dienā viņu uz tām nosūtīja. Viņš baidās kaut kur vērsties un nevienam neko nestāsta. Tā ir spēle ar cilvēka dzīvību, jo ērču encefalīts nav nekādas iesnas," ir sašutis avots.
Kapteinis Bičkus to gan noliedz. Pēc mediķu ieteikuma jaunietis mācībās nav atgriezies, viņš apgalvo. "Tagad viņš atrodas mediķu uzraudzībā," papildina virsnieks. Pēc ērču izņemšanas cietušajam iešļircināti pretalerģijas līdzekļi un viņš iepazīstināts ar iespējamiem ērču pārnēsāto slimību simptomiem.
Oficiālu datu, kas apstiprinātu avota teikto, ka patiesībā jaunietim bija piesūkušās 200 ērces, nav, norāda kapteinis. Toties viņš neslēpj, ka karavīri mācībās guļ teltīs bez grīdas – pietuvināti kaujas apstākļiem, bet katram ir izsniegts paklājiņš un guļammaiss.
Turklāt ikvienam karavīram ir iespēja saņemt bezmaksas poti pret ērču encefalītu, viņš uzsver.
Speciālisti portālam skaidro, ka ērču aktivitātes maksimums vērojams katru gadu maijā, jo kukaiņi pēc ziemas ir izsalkuši un aktīvi meklē barību. Nav gan nekāda pamata uzskatīt, ka šogad ērces būtu aktīvākas un bīstamākas nekā citus gadus, norāda Lietuvas Infekciju slimību centra speciāliste Milda Žigutiene.