Eiropas Komisija (EK) trešdien aicinājusi dalībvalstis uzņemt lielāku skaitu patvēruma meklētāju, ņemot vērā, ka Briseles shēma imigrantu pārdalei un uzņemšanai no Turcijas realizējas ļoti lēni.
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pagājušajā gadā vienojās pārvietot 160 000 patvēruma meklētāju no imigrācijas krīzes vissmagāk skartajām valstīm, galvenokārt Grieķijas un Itālijas, uz citām bloka valstīm.
Lai cīnītos pret nelegālo imigrāciju, bloka dalībvalstis arī apņēmušās tieši uzņemt bēgļus no valstīm, kas neietilpst ES.
Tomēr līdz šim ES ietvaros pārvietoti tikai 1500 patvēruma meklētāji, liecina EK trešdien publiskotā informācija.
Briseles mērķis pēdējiem diviem mēnešiem vien bija 20 000.
"Mēs nevaram būt apmierināti ar rezultātiem, kas sasniegti līdz šim. Jādara vairāk un ātri," paziņoja ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.
Pagājušajā gadā Eiropas krastus sasniedza vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, no kuriem lielākā daļa ieradās Grieķijā ar cerību nokļūt Vācijā un citās turīgajās Eiropas valstīs.
Tomēr daudzi imigranti iestrēga Grieķijā, kad valstis imigrantu iemītajā maršrutā slēdza viņiem savas robežas.
Grieķijā pašreiz atrodas aptuveni 46 000 imigrantu.
Pēc Briseles vienošanās ar Ankaru ierobežotas arī imigrantu iespējas nokļūt Grieķijā no Turcijas. Vienošanās paredz, ka Turcija uzņems atpakaļ imigrantus, kas no Turcijas ieradīsies Grieķijas salās. ES tikmēr par katru atpakaļ uzņemto imigrantu pieņems no Turcijas vienu Sīrijas bēgli.
Izpildot vienošanos, līdz šim no Turcijas uzņemti 177 sīrieši un vēl 723 gaida, kad tiks uzņemti kādā no septiņām bloka valstīm.
Tomēr šis process ir jāpaātrina, uzsvēra EK, brīdinot, ka pretējā gadījumā imigranti vērsīsies pie cilvēku kontrabandistiem un meklēs nelegālus migrācijas ceļus, kā nokļūt ES.
"Mūsu nesen gūtais progress kontrabandistu biznesa modeļa sagraušanā ir ilgtspējīgs tikai tad, ja patvēruma meklētājiem atveras arī drošs legāls [migrācijas] kanāls," norādīja Avramopuls.