Foto: Reuters/Scanpix

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) neietekmēs Eiropas Parlamenta (EP)deputātu skaitu.

EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele skaidroja, ka parlamenta sastāvs nav tieši atkarīgs no sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no savienības. "Pat no brīža, kad notiks reāla izstāšanās, EP sastāva izmaiņas nav automātiskas - EP pašam ir jālemj par savu sastāvu, un tā būs atsevišķa procedūra," teica Rībele. Pēc viņas teiktā, līgums par ES paredz, ka EP deputātu skaits nepārsniedz 751, bet var būt mazāks, un ka dalībvalstīm var piešķirt minimums sešas un maksimums 96 vietas.

Rībele piebilda, ka EP var pieprasīt izmaiņas parlamenta kompozīcijā, un tās apstiprina dalībvalstis. Viņa norādīja, ka, jau apstiprinot iepriekšējās izmaiņas, EP vienojās un rudenī sāks darbu, lai pirms nākamā sasaukuma radītu sistēmu, kas pirms katrām vēlēšanām ļautu objektīvi un pēc apgrieztās proporcionalitātes principa sadalīt EP deputātu vietas starp dalībvalstīm, ņemot vērā to skaita un iedzīvotāju skaita izmaiņas.

EP pārstāve arī norādīja, ka pagaidām parlamenta deputātu mandāti ir spēkā līdz 2019.gadam.

Jau ziņots, ka 23.jūnijā Lielbritānijā notikušajā referendumā 52% tā dalībnieku nobalsoja par izstāšanos no ES. Sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no savienības ilgs aptuveni divus gadus kopš brīža, kad izskanēs oficiāls paziņojums par nolūku izstāties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!