'Delfi' Krimā: Eiforija pārgājusi, parādi palikuši
Foto: DELFI
Putekļainā krustojumā pie automašīnas, kas aplīmēta ar padomju laika simboliku, vīrietis pārdod žāvētas zivis. Aukliņā karājas līdakas un asari, uz noputējušajām zvīņām ar marķieri rakstītas cenas. Blakus – dažas burciņas ar marinētiem dārzeņiem un sēnēm. “Dzīve kļuvusi ievērojami labāka. Viss ir mainījies uz labu,” saka pārdevējs, kurš stādās priekšā kā Aleksandrs, kad viņam tiek jautāts par izmaiņām, ko nesusi pussalas aneksija.

Vīrietis pusi dienas pārdod zivis pie ceļa Sevastopole – Kerča, bet vakarā strādā kā taksists pie Simferopoles lidostas. Šajā krustojumā mēs apstājamies, lai apciemotu Krimā pazīstamu uzņēmēju, zooloģiskā dārza direktoru Oļegu Zubkovu. No Belogorskas pilsētas apkaimes līdz safari parkam "Taigans" ir daži kilometri. Šajā projekta "Krima" slejā es pastāstīšu par dažām dīvainām un negaidītām aneksijas sekām.

Kas noticis ar Krimas iedzīvotāju kredītiem Ukrainas bankās? Ko darīja grāmatveži un juristi, kad mainījās valoda un visa likumdošanas bāze? Kā mainījies tirgus un kāpēc rūsē celtņi, kas slejas virs daudzdzīvokļu namu kompleksu jaunbūvēm Jaltā?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!