"Savienotās Valstis - jums ir šis cilvēks jāizdod," prezidents teica uzrunā tūkstošiem atbalstītāju Stambulā, ar to domājot Gilenu, kurš dzīvo Pensilvānijā, ASV.
ASV valsts sekretārs Džons Kerijs sestdien paziņoja, ka Savienotās Valstis nav saņēmušas Turcijas oficiālu lūgumu izdot Gilenu, bet, ja tāds tiks saņemts, ir gatavas šādu lūgumu izskatīt noteiktajā kārtībā.
Kerijs žurnālistiem Luksemburgā sacīja, ka ASV aicina Turcijas valdību "iesniegt (..) pierādījumus, (..) un Savienotās Valstis tos pieņems, izskatīs un pieņems attiecīgos lēmumus".
Gilens kategoriski noliedzis savu saistību ar puču.
"Kā [personai], kas cietusi no daudzajiem apvērsumiem pēdējo piecu desmitgažu laikā, [man] ir īpaši aizvainojoši tikt apsūdzētam par jebkādu saistību ar šāda [apvērsuma] mēģinājumu. Es kategoriski noraidu šādas apsūdzības," teikts paziņojumā, kuru īsi pirms pusnakts izplatīja Gilens.
Viņš uzsvēra, ka vara jāiegūst brīvās un godīgās vēlēšanās, nevis ar spēka palīdzību.
"Es lūdzu Dievu par Turciju, par Turcijas pilsoņiem un visiem tiem, kas šobrīd atrodas Turcijā, lai šī situācija tiktu atrisināta miermīlīgi un ātri," teikts paziņojumā.
Turcijas ģenerālštāba priekšnieka vietas izpildītājs ģenerālis Imits Dindars sestdien izteicās, ka "bruņotie spēki ir apņēmības pilni attīrīt armiju no paralēlo struktūru biedriem", acīmredzami dodot mājienu uz Gilenu, kurš savulaik bija Erdogana līdzgaitnieks, taču tagad pasludināts par galveno režīma ienaidnieku.
Jau pirms Dindara paziņojuma Erdogans apvērsuma mēģinājumā bija apsūdzējis Gilenu.