Delfi foto misc. - 50790
Foto: AFP/Scanpix

Irākā dislocētais Turcijas karaspēks šo valsti nepametīs, uzrunā Ankarā solīja Turcijas premjerministrs Binali Jildirims par spīti Irākas parlamenta prasībai, lai turku karavīri atstāj valsti.

Turcijas karaspēks izvietots Irākā, lai "novērstu izmaiņas demogrāfijas struktūrā", skaidroja premjers.

Irākas valdība pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomi, lai spriestu par "Irākas suverenitātes pārkāpumu".

Irākas premjerministrs Haiders al Abadi otrdien brīdināja - ja Turcija paturēs karaspēku Irākas ziemeļos, tas var novest pie "reģionāla kara".

Premjers šādi reaģēja uz Turcijas parlamenta pagājušās nedēļas lēmumu uz gadu pagarināt mandātu, kas ļauj īstenot militāras operācijas pret "teroristu organizācijām" Irākā un Sīrijā.

"Mēs esam Turcijas pusei lūguši vairāk nekā vienu reizi izbeigt iejaukties Irākas lietās, un mums bail, ka Turcijas avantūra var izvērsties reģionālā karā," sacīja Abadi. "Turcijas vadības uzvedība ir nepieņemama, un mēs negribētu nonākt līdz militārai konfrontācijai ar Turciju."

Irākas parlaments otrdien pieņēma rezolūciju, kurā Turcijas parlamenta lēmums nosodīts.

Kā skaidro Ankara, tā pagājušā gada nogalē izvietojusi karaspēku bāzē Irākas ziemeļos starptautiskās misijas ietvaros, lai apmācītu un apbruņotu Irākas armiju cīņām pret džihādistu grupējumu "Daesh" ("Islāma valsts").

Irākas valdība uzsver, ka tā nekad šos bruņotos spēkus savas valsts teritorijā nav ielūgusi, un uzskata Turcijas armiju par okupantiem.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans arī sadusmojis irākiešus, sakot, ka šiītu musulmaņiem nevajadzētu atļaut dzīvot Mosulā, kad tā tiks atbrīvota no teroristu grupējuma "Islāma valsts" kontroles.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!