Lai uzlabotu Norvēģijas militārās spējas un kopumā paplašinātu NATO spēku kompetences, ziemeļvalsts pirms trim gadiem izveidoja pirmo speciālo uzdevumu vienību, kurā iekļautas tikai sievietes. Norvēģija izsenis ir pazīstama ar savu dzimumu līdztiesības politiku, tomēr šādu spēku veidošana bija armijas nepieciešamība, raksta portāls "NATO Association".
Afganistānā viena no lielākajām starptautisko spēku problēmām izlūkošanas operācijās bijusi nespēja runāt ar vietējām iedzīvotājām – sievietēm. Urbānā vidē izlūkošana paredz iegūt informāciju sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem, kā dēļ bijusi liela nepieciešamība pēc karotājām, jo vietējās paražas daudzviet sievietēm liedz runāt ar svešiem vīriešiem. Rezultātā komunikācija tikai ar daļu no vietējiem iedzīvotājiem nav devusi iespēju iegūt pilnīgu informāciju.
Tā dēvētā "Jegertroppen" jeb "mednieku vienība" tika radīta kā pilotprogramma uz vienu gadu, bet sevi pierādījusi un vēlāk pagarināta vēl uz trim. Īpašā sieviešu specvienība, kas specializējas izlūkošanas un novērošanas operāciju īstenošanā urbānā vidē, ir pakļauta Norvēģijas Bruņoto spēku Speciālo spēku komandcentram.