Bonnā ceturtdien sākas G20 valstu ministru sarunas, kas būs ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona debija uz pasaules politikas skatuves.
Plānots, ka Bonnā Tilersons pirmos reizi tiksies arī ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.
Šīs sarunas būs jauna pieredze arī Vācijas ārlietu ministram Zigmāram Gabriēlam, kurš amatā tika iecelts tikai janvārī.
Sarunās plānots apspriest virkni jautājumu, sākot no Sīrijas, Ziemeļkorejas, Tuvajiem Austrumiem, Meksikas, Irānas un Ukrainas līdz klimata izmaiņām un terorismam.
G20 valstu ministru sarunas, kas ilgs divas dienas, ir viens no trim augsta līmeņa pasākumiem, kas šonedēļ norisinās Eiropā.
Šonedēļ notiek arī NATO dalībvalstu aizsardzības ministru tikšanās Briselē, kurā piedalās ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss, un piektdien sāksies ikgadējā drošības jautājumiem veltītā konference Minhenē, kuru apmeklēs ASV viceprezidents Maiks Penss.
Visās sanāksmēs no ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas tiek sagaidīts, ka tā viesīs lielāku skaidrību par savu redzējumu svarīgākajos jautājumos.
Matiss trešdien Briselē paziņoja, ka NATO "joprojām ir fundamentāls pamats Savienotajām Valstīm un visai transatlantiskajai kopienai", bet vienlaikus brīdināja NATO dalībvalstis, ka Vašingtona "ierobežos savas saistības" aliansē, ja tās nepalielinās savus aizsardzības izdevumus.
"Ir daudz neskaidrību par to, ko viņi grib, ko viņi plāno. Mēs ceram, ka turpmākajās nedēļās tiksim pie kādas skaidrības," runājot par Trampa administrāciju, sacīja kāds Eiropas diplomāts.
Pirmā tikšanās starp ASV un Krievijas ārlietu resoru vadītājiem gaidāma brīdī, kad Krievijas amatpersonas paliek aizvien bažīgākas par retorikas maiņu Vašingtonā, kas mazina Maskavas cerības, ka Tramps atcels Krievijai noteiktās sankcijas un rosinās citas izmaiņas politikā pret Maskavu.
Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve otrdien paziņoja, ka Lavrovs ar Tilersonu "apspriedīs divpusējās attiecības, kuras iepriekšējā [ASV prezidenta Baraka Obamas] administrācija noveda strupceļā".
"Tiek plānots apspriest galvenās starptautiskās krīzes, kurās mūsu valstis ir sadarbojušās un kurās tām ir jāsadarbojas," atklāja ministrijas pārstāve, piebilstot, ka "protams, tiks izskatīti reģionālie jautājumi".
G20 valstu ministru sanāksmi apmeklēs arī Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji, kura dalība tika apstiprināta tikai otrdien.
Sanāksmē piedalīsies arī Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni un Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.