Bobs Mārlijs
Plaši pazīstamais jamaikiešu mūziķis, kura vārds bieži tiek minēts visu laiku populārāko mūziķu sarakstos, no dzīves atvadījās 1981. gadā, smagas slimības pieveikts. Īsi pirms nāves viņš ir teicis: "Nauda nevar nopirkt dzīvību."
Arhimēds
Kārlis Markss
Ebreju izcelsmes vācu filozofs un marksisma pamatlicējs, kura slavenākais darbs ir "Komunistiskās partijas manifests", iestājās pret kapitālismu un attīstību saskatīja sabiedrībā bez šķirām. Savus pēdējos mūža gadus Markss pavadīja Londonā, kur 64 gadu vecumā sagaidīja savu nāvi. Viņš teicis: "Pēdējie vārdi ir domāti muļķiem, kas vēl nav paspējuši visu pateikt."
Oktaviāns
Leonardo da Vinči
cilvēci, jo mans darbs nebija tik kvalitatīvs, cik tam vajadzētu būt," pirms savas nāves sacījis ģēnijs.
Graučo Markss
Džo Dimadžio
Napoleons Bonaparts
Franču imperators un karavadonis joprojām tiek pieminēts viņa izcilo militāro sasniegumu dēļ. Piedzīvojis sakāvi Vaterlo kaujā, Napoleons tika izsūtīts trimdā uz Svētās Helēnas salu, kur arī sagaidīja savu pēdējo stundu. Viņa pēdējie vārdi bijuši lakoniski: "Francija, armija, armijas virspavēlnieks, Žozefīne."
Hamfrijs Bogarts
Čārlzs Darvins
Angļu zinātnieks un evolūcijas teorijas pamatlicējs, kura ievērojamākais darbs ir grāmata "Sugu izcelšanās", atļāvās apstrīdēt Bībelē minēto cilvēces izcelšanās teoriju. Par viņa nāves iemeslu tiek uzskatīta insektu pārnēsāta sirds slimība, ko Darvins ieguvis savas ekspedīcijas laikā Galapagu salās. Darvina pēdējie vārdi bijuši: "Man nepavisam nav bail no nāves."
Marija Antuanete
Slavenā Francijas karaliene, kura Lielās Franču revolūcijas laikā tika gāzta no troņa un notiesāta par noziegumiem pret valsti, kā arī iesaisti Napoleona karos, pirms savas giljotinēšanas teikusi: " Atvainojiet, es to nedarīju tīšām!"
Mišels de Nostradams
Aptiekārs un gaišreģis Nostradams, par kura pareģojumiem tiek runāts vēl šodien, vakarā pirms savas nāves teicis savam sekretāram: "Saullēktā jūs mani dzīvu neatradīsiet." Izrādās, ka šie vārdi bijuši Nostradama pēdējais patiesais pareģojums, jo nākamajā rītā gaišreģis patiešām ticis atrasts miris.
Ričards Feinmens
Ričards Fainmens bija zinātnieks, kas par saviem pētījumiem kvantu elektrodinamikā saņēma Nobela prēmiju. Par viņa nāves iemeslu tiek uzskatīta liposarkoma – rets vēža paveids. "Es negribētu nomirt divreiz, tas ir tik garlaicīgi," pirms nāves teicis zinātnieks. Fainmens dzīves beigās vēlējās apmeklēt Tivas republiku Krievijā, taču atļauja tika saņemta dienu pēc viņa nāves. Ekspedīcijā devās fiziķa meita.
Džons Adamss
Džons Adamss bija ASV otrais prezidents, sākotnēji viņš bija arī nākamā prezidenta, Tomasa Džefersona, sāncensis. Vēlāk gan abiem izdevies kļūt par draugiem. Guļot uz savas nāves gultas ASV neatkarības dienā, 4. jūlijā, uzskatot, ka kādreizējais konkurents vēl ir dzīvs, Adamss izdvesis: "Tomass Džefersons ir izdzīvojis." Taču izrādījās, ka pats Džefersons miris tajā pašā datumā, dažas stundas iepriekš.
Džeimss Brauns
Leģendārais mūziķis, kas savus slavas augstumus sasniedza 20. gadsimta 50. un 60. gados, joprojām tiek uzskatīts par soulmūzikas karali. Viņš paviesojies arī Latvijā, sniedzot koncertu "Arēnā Rīga". Īsi pirms nāves 2006. gada 25. decembrī no sirds mazspējas mūziķis teicis: "Es šovakar aizeju."
Tomass Edisons
Amerikāņu izgudrotāja un zinātnieka izgudrojumu sarakstā atrodama elektriskā spuldzīte, fonogrāfs, kinokamera, telegrāfa aparāts un citi. Kopumā uz Edisona vārda reģistrēti 103 patenti. Diabēta komplikāciju rezultātā izgudrotājs mira 1931. gadā, un tika apglabāts aiz savām mājām Ņūdžersijas štatā. "Šeit ārā ir tik skaisti," pirms savas nāves sacījis Edisons.
Rafaēls
Ludvigs van Bēthovens
Ir dažādi varianti par to, kādi bija vācu izcelsmes komponista pēdējie vārdi. Viena no versijām paredz, ka komponists, kas dzīves beigās zaudējis dzirdi, esot sacījis: "Debesīs es dzirdēšu." Citi liecina, ka pirms nāves Bēthovens saucis: "Plaudite, amici, comedia finita est," kas latīņu valodā nozīmē: "Aplaudējiet, draugi, komēdija ir beigusies!" Vēl tiek minēts gadījums, kad kāds izdevējs atnesis komponistam 12 pudeles vīna, bet viņš atbildējis: "Cik žēl, tas ir par vēlu."
Leonards Nīmojs
Aktieris Leonards Nīmojs, kurš vislabāk pazīstams kā Spoks "Star Trek" franšīzes filmās, miris 2015. gadā hroniskas plaušu slimības dēļ. Par viņa pēdējiem vārdiem uzskatāms ieraksts portālā "Twitter", ko Nīmojs publicējis pirms savas nāves. "Dzīve ir kā dārzs. Perfektus brīžus var saglabāt tikai atmiņā. LLAP," tā rakstījis aktieris. LLAP ir saīsinājums slavenajam "Star Trek" citātam "Live Long And Prosper" – dzīvo ilgi un uzplauksti.