Ziņots, ka 25 gadus veca indonēziete Siti Aisjaha – domājusi, ka piedalās TV šovā ar cilvēku izjokošanu, nevis slepkavībā, piektdien paziņoja Indonēzijas policijas priekšnieks Tito Karnavians.
Siti kopā ar otru aizdomās turēto sievieti izspēlējusi triku, kura laikā viņām bijis jāpārliecina vīriešus aizvērt acis, un tad jāiesmidzina sejā ūdens. "Tādas darbības tika veiktas trīs vai četras reizes, viņām par to bija iedoti daži dolāri," pastāstīja Karnavians.
Taču, izjokojot pēdējo vīrieti, kurš bija Kims Čennams, aerosolā bijusi iepildīta indīga viela, atzīmē policijas priekšnieks. "Viņa nezināja, ka tas ir iespējamo ārvalstu aģentu sarīkots slepkavības mēģinājums," paskaidro Karnavians.
Tagad sieviete atklājusi par šo "izjokošanu" viņai samaksāti 400 Malaizijas ringiti jeb aptuveni 85,30 eiro. Tāpat viņa apgalvo, ka nauda iedota, lai viņa Kimam Čennamam sejā ieziestu bērnu eļļiņu, kas esot bijusi daļa no TV šova, vēsta BBC.
Izmeklētājiem aizdomās turētā sestdien arī pastāstījusi, ka viņai tikai virspusēji pastāstīts, kas viņai jādara. Viņa esot tikusies ar dažādiem cilvēkiem, kas izskatījušies kā korejieši vai japāņi.
"Par šo aktivitāti Siti samaksāti 400 Malaizijas ringiti. Viņa sacīja, ka iedotais šķidrums bijis kā eļļa, kas atgādinājusi vairāk bērniem paredzētās eļļas," atsaucoties uz aizturētās sacīto, apgalvo izmeklētāji.
Izmeklētāji arī paziņojuši, ka viņai nav konstatētas veselības problēmas, ko varētu izraisīt viela.
Jau vēstīts, ka 13. februārī Kualalumpuras starptautiskajā lidostā apmēram stundu pirms tam, kad 45 gadus vecajam diktatora pusbrālim bija paredzēts iekāpt reisā uz Makao, izlidošanas zālē viņam uz sejas tika uzliets kāds šķidrums. Uzbrukumu veikušas divas sievietes. Viņš, sāpēs mokoties, tika nogādāts lidostas klīnikā, bet pa ceļam uz vietējo slimnīcu nomira.
Autopsijā noskaidrots, ka nāves cēlonis nebija sirdslēkme - viņš tika noslepkavots ar letālu nervu toksīnu VX, kas tiek ražots ķīmiskajiem ieročiem. Dienvidkorejas un ASV amatpersonas uzskata, ka Kimu Čennamu nogalinājuši Ziemeļkorejas atsūtīti aģenti.
Ziemeļkorejas diplomāti iepriekš pieprasījusi atdot Kima Čennama līķi, vēlāk Ziemeļkorejas vēstnieks Malaizijā paziņoja, ka Phenjana neatzīst Malaizijas veikto līķa autopsiju un apvainoja Malaiziju, ka tā pakļaujas Dienvidkorejai.
Malaizijā policijas apcietinājumā atrodas divas sievietes - vjetnamiete un indonēziete -, kas, kā uzskata izmeklētāji, pastrādājušas slepkavību, kā arī viens ziemeļkorejietis, kurš varbūt iedevis šīm sievietēm indi slepkavībai.
Malaizija ceturtdien lūdza Interpolu izsludināt starptautiskajā meklēšanā četrus ziemeļkorejiešus, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību Kima Čennama slepkavībā un pēc tās atstājuši Malaiziju, žurnālistiem pavēstīja Malaizijas policijas priekšnieks Halids Abu Bakars.
Halids trešdien paziņoja, ka vēl divi cilvēki - Ziemeļkorejas diplomāts un šīs valsts lidsabiedrības līdzstrādnieks - izsludināti meklēšanā, jo izmeklētāji vēlas viņus nopratināt. Šie abi aizdomās turētie, pēc visa spriežot, joprojām ir Malaizijā, sacīja Halids.
Kims Čennams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čenira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam Čennamam 2001. gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja. Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, galvenokārt Ķīnai piederošajā Makao.
Pēc Kima Čenira nāves 2011. gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.
Kims Čennams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju. Kima lieta ir pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013. gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.