Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja sarunās pirmdien – dienu pirms Skotijas parlaments lemj par atbalstu jauna neatkarības referenduma sarīkošanai – tikšanās gaitā Skotijā nespēja panākt vienprātību svarīgākajos jautājumos.
Stērdžena raidsabiedrībai BBC sacīja, ka stundu garā tikšanās bijusi sirsnīga, tomēr Meja savā nostājā nav piekāpusies, un tas Skotijas valdības vadītājā radījis vilšanos.
Viņa cerējusi, ka Meja runās par to, kādas pilnvaras pēc "Brexit" taisnā ceļā varētu tikt nodotas no Briseles Edinburgai, taču, kā izteicās Stērdžena, "neesot bijis vēlmes" risināt šādus jautājumus.
Nedaudz agrāk pirmdien Meja uzsvēra, ka Lielbritānijai ir jāsaglabā "spēks un stabilitāte", valstij gatavojoties pamest Eiropas Savienību (ES).
Lielbritānijas četru daļu savienība nedrīkst palikt "vaļīgāka un vājāka", uzrunājot ierēdņus savas valdības Iekšējās attīstības ministrijā Īstkilbraidā, netālu no Glāzgovas, sacīja Meja.
Sagaidāms, ka Skotijas parlaments otrdien atbalstīs Stērdženas plānu par vēl viena neatkarības referenduma sarīkošanu, kā arī pilnvaros pirmo ministri sarunu uzsākšanai ar Mejas valdību.
Iepriekšējā referendumā, kas notika 2014. gada septembrī, 55 % skotu nobalsoja par Lielbritānijas vienotības saglabāšanu.
Savukārt pagājušā gada referendumā 62 % skotu nobalsoja par palikšanu ES, kamēr kopumā 52 % britu atbalstīja izstāšanos.
Nesenās aptaujas liecina, ka skotu noskaņojums kopš 2014. gada faktiski nav mainījies, un saskaņā ar piektdien publicētajiem aptaujas rezultātiem neatkarību šobrīd atbalsta 44 % vēlētāju.