Pirmdien vakarā Mančestras arēnā dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā notikušo sprādzienu sarīkojis pašnāvnieks -spridzinātājs ar mājas apstākļos izgatavotu spridzekli, vēsta raidsabiedrība BBC.

Vīrietis identificēts kā 22 gadus vecais Salmans Abedi, otrdienas vakarā paziņoja policija.

Vīrietis viens pats detonējis spridzekli arēnas foajē pulksten 22.33 pirmdienas vakarā pēc vietējā laika. Teroraktā gājuši bojā 22 un ievainoti 59 cilvēki.

Pašlaik identificēti trīs bojā gājušie - astoņus gadus vecā Safija Rouza Rūsosa, 18 gadus vecā Džeordžina Kalandere, kā arī 28 gadus vecais Džons Atkinsons.

Sākotnēji otrdien premjerministre Terēza Meja notikušo raksturoja kā "bezjūtīgu teroristu uzbrukumu" un paziņoja, ka drošības dienestiem ir zināma iespējamā spridzinātāja identitāte.

Savukārt policija saistībā ar pirmdienas uzbrukumu Mančestras dienvidos aizturējusi kādu 23 gadus vecu vīrieti. Otrdien īslaicīgi tika evakuēts iepirkšanās centrs "Arndale", bet jau pēc brīža atkal atvērts.

Pirmdienas vakara uzbrukums ir lielākais terorakts Lielbritānijā kopš 2005. gada 7. jūlija, kad sprādzienos tika nogalināti 52 cilvēki.

Vēstīts, ka eksplozija Mančestras arēnā atskanēja pirmdien pulksten 22.33 pēc vietējā laika, kad amerikāņu dziedātāja Ariana Grande pabeigusi pēdējo koncerta dziesmu pameta skatuvi.

Īsi pēc eksplozijas metro stacijas tika slēgta un visi vilcienu reisi atcelti, norāda Transporta policija. Likumsargi piesardzības dēļ pēc tam ap pulksten 1.32 veica kontrolētu spridzināšanu pilsētas Katedrālēs dārza apkārtnē. Vēlāk tika paziņots, ka priekšmets nav bijis bīstams.

59 cilvēki ir nogādāti slimnīcās, starp traumām ir arī šķembu tipa ievainojumi, informē ātrās palīdzības dienests. Mančestras arēna ir pilsētas lielākā iekštelpu pasākumu vieta ar 21 000 skatītāju ietilpību.

23 gadus vecā popzvaigzne Grande pēc traģēdijas tviterī rakstīja, ka viņas sirds ir salauzta un viņai trūkst vārdu, un ir ļoti žēl par notikušo.

Aculiecinieki stāsta par bailēm un jucekli, kas valdījis arēnā pēc eksplozijas. Pa grīdu mētājušies apģērba gabali un mobilie telefoni, ko cilvēki pametuši, steidzoties uz izeju.

"Kad es piecēlos kājās, es redzēju zemē guļam ķermeņus. Mana pirmā doma bija iet arēnā un atrast savu ģimeni," stāsta Endijs Holijs, kurš bija atbraucis pakaļ sievai un meitai, kad eksplozija nogāza viņu no kājām. "Man beigās izdevās viņas atrast, un viņām viss ir kārtībā," viņš stāsta.

"Tā pavisam noteikti bija bumba. Tā pavisam noteikti bija foajē," BBC stāsta Emma Džonsone, kas pēc koncerta bija ieradusies pakaļ saviem 15 un 17 gadus vecajiem bērniem.

"Visa ēka nodrebēja. Bija sprādziens un tad uguns zibsnis. Visur bija ķermeņi," viņa atceras.

BBC reportieris ziņo, ka īsi pēc eksplozijas redzēja panikas pārņemtus cilvēkus pilsētas centrā, kas pametuši arēnu, daudzi izplūduši asarās. Mančestras policija tuvējā stadionā ir izveidojusi palīdzības centru ikvienam, kurš vēlas atrast savus tuviniekus.

Cilvēki par savu tuvo drošību mēģina pārliecināties arī tviterī, kur tiek lietota mirkļabirka "#MissingInManchester", tāpat "Facebook" ir aktivizējis drošības pogu.

Stundas laikā pēc traģēdijas vietējie iedzīvotāji pilsētā iesprūdušajiem koncerta apmeklētājiem sāka piedāvāt brīvas istabas vai gultasvietas ar mirkļabirku "#RoomsForManchester".

Pēc sprādziena britu galvenās politiskās partija ir paziņojušas, ka otrdien ir apturēta pirmsvēlēšanu kampaņa.

"Mēs strādājam, lai noskaidrotu visas detaļas," paziņoja premjerministre Terēza Meja. "Visas mūsu domas ir ar upuriem un cietušo ģimenēm," viņa norādīja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!