Ugunsgrēks  'Grenfell Tower' - 10
Foto: AP/Scanpix
Pēc Lielbritānijā veiktiem testiem ir konstatētas arī citas blokmājas ar "viegli uzliesmojošu" ārējo apšuvumu, līdzīgu tam, kas veicināja liesmu izplatīšanos Londonas daudzstāvu ēkas "Grenfell Tower" ugunsgrēkā, kurā gājuši bojā vismaz 79 cilvēki, ceturtdien paziņoja premjerministre Terēza Meja.

"Es zinu, ka daudziem citiem, kas dzīvo augstās dzīvojamās ēkās, būs bažas par savu drošību pēc tā, kas notika "Grenfell [Tower]"," paziņojumā parlamentam sacīja Meja, piebilstot, ka deputātiem vajadzētu "būt piesardzīgiem ar pieņēmumiem par to, kas izraisījis šo ugunsgrēku".

Viņa sacīja, ka valdība ir saskaņojusi apšuvuma testus līdzīgās torņēkās un likusi sociālo mājokļu saimniekiem veikt ugunsdrošības pārbaudes.

"Īsi pirms atnākšanas uz parlamentu es tiku informēta, ka vairākos no šiem testiem ir konstatēts "viegli uzliesmojošs" [materiāls]," teica premjere.

"Attiecīgās vietējās varas iestādes un vietējie ugunsdzēsēji ir tikuši informēti un, kamēr es runāju, viņi sper visus iespējamos soļus, lai garantētu ēku drošumu un informētu attiecīgos iedzīvotājus," sacīja Meja.

Ugunsgrēks izcēlās naktī uz 14.jūniju un strauji apņēma visu namu.

Kompānija, kas uzstādīja apšuvumu, drīz pēc ugunsgrēka paziņoja, ka tās darbs "atbilda visiem prasītajiem ēkas kontroles, ugunsdrošības, veselības un drošuma standartiem".


Eksperti, politiķi un vietējie iedzīvotāji tomēr ir izteikušies, ka tikuši ignorēti atkārtoti drošības brīdinājumi par ugunsnedrošu ārējo apšuvumu un ugunsgrēka evakuācijas procedūrām šajā ēkā.

Viņi sacījuši, ka vietējās varas iestādes lēni sniedza informāciju ugunsgrēka upuru ģimenēm un draugiem, kā arī nekoordinēja palīdzību simtiem cilvēku, kuri izglābās no degošās 24 stāvu blokmājas.

Meja trešdien atzina, ka sākotnējā reakcija uz "Grenfell Tower" ugunsgrēku bija "valsts neveiksme, lokāla un nacionāla, un es atvainojos par šo neveiksmi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!