Eiropas Parlamentā (EP) pamazām atbalstu iekaro jaunais uz citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nosūtīto darbinieku direktīvas projekts, stāsta direktīvas ziņotājas Agnese Jonheriasa un Elizabete Morina-Kartjēra. Tas paredz pielīdzināt šo darbinieku nodarbināšanas noteikumus un atalgojumu tai valstij, kurā viņi strādā.
Topošās direktīvas mērķis ir izskaust praksi, kad no valstīm ar zemāku vidējo atalgojumu uz bagātākām zemēm uzņēmumi nosūta darbiniekus, maksājot viņiem zemākas algas nekā šajā valstī vidēji pieņemts. Kamēr Rietumeiropas valstis ar Franciju priekšgalā uzstāj, ka tā tiks veicināta godīga uzņēmumu konkurence, Austrumeiropas valstis iebilst, ka direktīva klaji pārkāps darbaspēka kustības brīvību un tieši padarīs austrumeiropiešu uzņēmumus nekonkurētspējīgus.
Pagājušajā nedēļā direktīvu atbalstīja arī Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja (EMPL). Tās loceklis profesors Zdzislavs Krasnodebskis no Polijas bija viens no astoņiem, kuri iestājās pret. "Uzskatu, ka šī direktīva patiesībā darbojas pret Eiropas vērtībām, galvenokārt atvērto kopējo tirgu, jo visas šīs runas par sociālo dempingošanu ir vienkāršotas populistiskas runas. Kad mēs sūtām savus darbiniekus atbilstoši mūsu likumdošanai un sociālajiem apstākļiem," viņš skaidro portālam "Delfi".