Foto: AFP/Scanpix/LETA
Jebkurš migrants, kurš ierodas Eiropas Savienībā (ES) un lūdz patvērumu, ir jāuzņem tai valstij, kurā viņš ieradies. Pēc tam tā izskata šo lūgumu un atbilstoši lēmumam migrantu var izraidīt vai piešķirt viņam bēgļa statusu, nosaka tā dēvēta Dublinas regula. Jau drīz šī sistēma varētu krasi mainīties, portālam "Delfi" skaidro zviedru eiroparlamentāriete Sesīlija Vikstroma.

Topošā Dublinas regulas jaunā versija jeb tā dēvētā "Dublina II" paredzēs, ka migranti pēc noteiktas sistēmas tiks pārsūtīti uz dažādām ES valstīm, kuras attiecīgi izskatīs viņu lūgumus pēc patvēruma un pozitīva apstiprinājuma gadījumā viņus izmitinās. Plānotā sistēma paredz, ka lielākās un bagātākās valstis saņems lielāko daļu migrantu, mazākās un trūcīgākās – mazāko.

Tomēr kopumā tas nozīmē, ka pirmajās migrantu uzņēmējvalstīs kā Itālijā, Grieķijā un Bulgārijā izskatāmo patvēruma lūgumu skaits samazināsies, kamēr valstīs, kuras līdz šim nebija ne pirmās uzņēmējvalstis, ne arī bija populāras migrantu vidū, uzņemto migrantu skaits pieaugs. Viena no tādām ir arī Latvija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!