Viņa vietu aizstās viceprezidents Emersons Mnangagva, kuru Mugabe šomēnes atcēla no Zimbabves pirmā viceprezidenta amata. Tieši šī Mugabes rīcība izraisīja pret sevi vērstu militāro apvērsumu.
Par to partija arī paziņojusi savā tvitera kontā.
Pie tam ZANU-PF centrālkomiteja svētdien atcēlusi arī Mugabes sievu Greisu no partijas sieviešu līgas vadītājas amata. Viņi arī izslēguši gan Greisu, gan arī Mugabi no pašas partijas.
Zimbabves prezidenta valdošā partija joprojām mudina Mugabi atkāpties no no valsts prezidenta amata. Centrālkomiteja arī norādījusi, ja Zimbabves prezidents pats neatkāpsies no amata, tad būs spiesti to darīt impīčmenta ceļā.
Jau nākamajā mēnesī ZANU-PF sasauks ārkārtas kongresu, kurā tiks apstiprināti centrālkomitejas lēmumi.
Jau ziņots, ka Mugabe svētdien tiksies ar valsts armijas vadītājiem, lai pārrunātu savus nākotnes plānus, kā arī lielo spiedienu par atkāpšanos no amata.
Zimbabves galvaspilsētā teju 10 tūkstoši cilvēku sestdien izgāja ielās, lai tādējādi protestētu pret Zimbabves prezidentu, atgādina BBC.
Iepriekš tika ziņots, ka 93 gadus vecais prezidents atrodas mājās arestā. Armijas pārstāvji piektdien skaidroja, ka ar Mugabi notiek pārrunas un ka sabiedrība par to rezultātiem tiks informēta pēc iespējas ātrāk, ziņo raidsabiedrība BBC. Piektdien, pirmo reizi kopš armija šonedēļ pārņēma varu valstī, publiski parādījies pats Mugabe.
Avoti ceturtdien medijiem stāstīja, ka Mugabe pats negrasoties atkāpties no amata.
Naktī uz 15. novembri kontroli pār situāciju valstī pārņēma armija. Harares ziemeļu rajonos, kur dzīvo Zuma un virkne valdības amatpersonu, sāka skanēt šāvieni un sprādzieni.
Karavīri ieņēma valsts Televīzijas ēku, no kurienes uzrunā tautai paziņoja, ka armija vēršas pret "noziedzniekiem", kas atrodas ap Mugabi un rada sociālas, un ekonomiskas problēmas nabadzīgajai valstij, bet pats prezidents esot drošībā. Armijnieku pārstāvis noliedza, ka valstī notiku apvērsums.
Par Mugabes atrašanās vietu vairākas stundas nekas nebija zināms, līdz Dienvidāfrikas Republikas prezidents, kurš runājis ar Mugabi pa telefonu, paziņoja, ka Zimbabves līderis atrodas mājas arestā, taču ar viņu viss ir kārtībā.
Novērotāji pieļauj, ka notiekošais varētu būt mēģinājums aizvietot Mugabi, kurš Zimbabves politikā dominē kopš astoņdesmitajiem gadiem, ar viņa atlaisto vietnieku Mnangagvu.
Pēc Mnangagvas atlaišanas pagājušajā nedēļā par Mugabes iespējamo pēcteci tiek uzskatīta viņa sieva Greisa.
Raksts tiks papildināts.