Krievija otrdien noliegusi, ka tās kodolobjektā būtu noticis negadījums, lai gan daļā valsts konstatēts radioaktīvs piesārņojums ar rutēnija izotopu 106 (Ru-106).
Krievijas meteoroloģijas dienests pirmdien ziņoja, ka ķīmiskajā rūpnīcā "Majak", kas atrodas Čeļabinskas apgabalā, Dienvidurālos, konstatēts ārkārtīgi augsts Ru-106 līmenis, kas 986 reizes pārsniedz normu. Krievijas valsts atomenerģētikas korporācijā "Rosatom" ziņu aģentūrai AFP apgalvoja, ka Krievijas kodolobjektos nekādi incidenti nav notikuši.
Arī rūpnīca "Majak", kas pārstrādā izlietoto kodoldegvielu un atrodas "Rosatom" pārziņā, paziņoja, ka piesārņojumam neesot nekāda sakara ar rūpnīcas darbību. "Majak" arī apgalvoja, ka konstatētais piesārņojuma līmenis nerada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai un ir 20 000 reižu mazāks nekā "atļautā gada norma". Rūpnīca arī uzsvēra, ka jau daudzus gadus nav ražojusi Ru-106.
Arī Krievijas meteoroloģijas dienesta vadītājs Maksims Jakovenko paziņoja, ka konstatētais piesārņojums nerada draudus cilvēku veselībai, piebilstot, ka meteoroloģijas dienesta pienākums nav noteikt piesārņojumu avotu.
Francijas Radiācijas aizsardzības un kodoldrošības institūts (IRSN) 9. novembrī brīdināja, ka Francijā laikā no 27. septembra līdz 13. oktobrim konstatēts Ru-106. IRSN ziņoja, ka piesārņojuma avots, visticamāk, ir negadījums apvidū starp Volgu un Urāliem, un norādīja, ka Eiropā konstatētais līmenis neapdraud sabiedrības veselību. Tomēr institūts norādīja, ka negadījuma vietā radiācijai vajadzējis būt ļoti augstai, un, ja šāda situācija rastos Francijā, varasiestādes īstenotu pasākumus iedzīvotāju aizsardzībai pret piesārņojumu.
Ru-106 rodas, sašķeļot atomus reaktorā, un tas tiek izmantots arī vairākās ārstēšanas metodēs medicīnā. Dabiskā veidā Ru-106 nerodas.