Dūmu mākonis no Agunga paceļas četru kilometru augstumā. Varasiestādes vulkāna tuvumā mītošajiem iedzīvotājiem izdalījušas sejas maskas.
Salas galvenā lidosta šobrīd strādā kā ierasts, taču dažas aviokompānijas atcēlušas lidojumus, jo baidās par vulkānisko pelnu radītajiem dzinēju bojājumiem.
7,5 kilometru rādiusā ap Agunga vulkānu noteikta lieguma zona, kuras iemītniekiem piekodināts tūdaļ evakuēties. Baidoties no izvirduma, mājas vulkāna tuvumā līdz šim pametuši jau 140 tūkstoši iedzīvotāju. 25 tūkstoši no viņiem joprojām mitinās pagaidu apmetnēs, taču pārējiem, kuru mājas atrodas ārpus minētās lieguma zonas, uzdots atgriezties savos mitekļos.
Jau vēstīts, ka septembra sākumā Indonēzijas varas iestādes izsludinājušas augstāko brīdinājumu Bali salā, jo novērojama ļoti augsta vulkāna Agunga aktivitāte. Tā kā Agungs skaitās bīstams vulkāns, Indonēzijas varas iestādes ieteikušas iedzīvotājiem deviņu kilometru rādiusā ap vulkānu atstāt savas mītnes.
1963. gadā Agunga izvirdums aiznesa vairāku tūkstošu cilvēku dzīvības. Toreiz vulkāna izvirdums izraisīja piroklastiskās un lavas straumes, kas lielā ātrumā noslaucīja visu savā ceļā.
Agungs ir stratovulkāns, kuram raksturīgi sprādzienveida izvirdumi. Tā augstums ir 3142 metri, atrodas Bali austrumu daļā. Agungs ir viens no 130 aktīvajiem Indonēzijas vulkāniem un ietilpst tā saucamajā "Uguns gredezenā" (vulkānisko joslu sistēma Klusajā okeānā).