Tusks atzīst, ka obligātās patvēruma meklētāju sadales kvotas ir neefektīvas
Foto: Reuters/Scanpix
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien atzinis, ka obligātās patvēruma meklētāju sadales kvotas izraisa nesaskaņas un ir neefektīvas.

Tusks ar šādu paziņojumu nācis klajā pirms šonedēļ gaidāmā ES līderu samita, kurā migrācija būs viens no apspriežamajiem jautājumiem.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā trūkst vienprātības par to, kā reformēt migrācijas politiku. Sevišķi domstarpības raisa 2015.gadā pieņemtā kvotu sistēma patvēruma meklētāju sadalīšanai vienmērīgāk pa Eiropas Savienību.

Pret obligātajām kvotām 2015.gadā balsoja Čehija, Rumānija, Slovākija un Ungārija.

Ungārija un Slovākija plānu apstrīdēja ES Tiesā, kas šo valstu iebildumus noraidīja. Polija sākotnēji bija gatava samierināties ar šo sistēmu, taču pakāpeniski pārvērtās tās kritiķē.

Eiropas Komisija (EK) ir uzsākusi tiesisko procedūru pret Čehiju, Ungāriju un Poliju par šo valstu atteikšanos iesaistīties patvēruma meklētāju kvotu plāna īstenošanā.

Tusks atzina, ka ES migrācijas politika ir jāreformē, un aicināja ES līderus apvienot atbildību un solidaritāti un atrisināt šo jautājumu līdz 2018.gada jūnijam.

Šāda pieeja, domājams, nepatiks tādām valstīm kā Itālija, Grieķija, Zviedrija un Vācija, kas uzņēmušas lielu skaitu patvēruma meklētāju kopš 2015.gada un sagaida lielāku solidaritāti no pārējām bloka valstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!