10 cilvēku delegācijā, ko vadīs prezidenta galvenais padomnieks drošības jautājumos, būs arī Dienvidkorejas izlūkdienesta vadītājs, apvienošanās lietu ministra vietnieks un citas amatpersonas. Uz Phenjanu tā dosies ar īpašu tiešo lidmašīnas reisu.
Divu dienu sarunās paredzēts spriest par to, kā radīt nosacījumus Ziemeļkorejas un ASV dialogam par Korejas pussalas denuklearizāciju un Seulas un Phenjanas attiecību attīstību.
Ziemeļkoreja sestdien paziņoja, ka ir gatava sarunām ar ASV, taču noraida Vašingtonas izvirzītos priekšnoteikumus un prasību sākotnēji izrādīt gatavību atteikties no kodolieročiem.
Nesen notikušās olimpisko spēļu slēgšanas ceremonijas laikā Dienvidkorejas prezidenta kanceleja pavēstīja, ka Phenjanas pārstāvis esot apliecinājis Ziemeļkorejas gatavību sarunām, uz ko ASV prezidents Donalds Tramps reaģēja ar paziņojumu, ka sarunas iespējamas vienīgi "pie atbilstošiem apstākļiem".
Baltais nams uzsver, ka Ziemeļkorejai pirms sarunu uzsākšanas jāizrāda patiesa apņēmība apturēt savas raķešu un kodolprogrammas.
Sestdien Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas pārstāvis paziņoja, ka Phenjana nepieņems nekādus sarunu priekšnosacījumus, uzsverot, ka tāda bijusi Ziemeļkorejas nostāja desmitgadēm ilgi un ka tā nemainīsies arī nākotnē.
Ministrijas pārstāvis piebilda, ka ASV nostāja liecina vienīgi par to, ka Vašingtona patiesībā nav ieinteresēta dialoga atsākšanā ar Ziemeļkoreju.