"Es pazīstu Džonu Boltonu kopš laika, kad viņš bija Savienoto Valstu vēstnieks ANO," konferencē Telavivā sacīja Mofazs, kurš aizsardzības ministra amatu ieņēma no 2002. līdz 2006.gadam.
"Viņš mēģināja mani pārliecināt, ka Izraēlai ir jāuzbrūk Irānai," Mofaza teikto citē tīmekļa medijs "Ynet".
Boltons spiedienu vērsis vēl tad, kad viņš Džordža Buša administrācijas laikā ieņēma vēstnieka amatu ANO.
Boltons, kas kļūs par jau trešo Trampa nacionālās drošības padomnieku, ANO bija iemantojis strīdīgu reputāciju. Kaut arī daži diplomāti viņu vērtēja atzinīgi, daudzus viņš sadusmoja ar savu spēka pieeju diplomātijai.
"Man nešķiet, ka tas bija gudri - nedz no amerikāņu puses šodien, nedz no jebkura puses, līdz draudi ir reāli," norādīja Mofazs, izsakoties par potenciālo uzbrukumu Irānai.
Konferencē līdz ar Mofazu runāja arī armijas komandieri Benijs Gancs, Dans Halucs un Moše Jaalons. Viņi visi izteicās pret plāniem lauzt ar Irānu noslēgto kodolvienošanos, pret ko ļoti kritiski noskaņots ir premjerministrs Benjamins Netanjahu.
Boltons ir pazīstams ar kareivīgo nostāju ārpolitikā, un viņš aizstāv stingra kursa ieturēšanu attiecībās ar Irānu.
Viņš kritizē kodolvienošanos, ko 2015.gadā pasaules lielvaras noslēdza ar Irānu, un vairākkārt mudinājis dot triecienu Irānas kodolobjektiem.
2015.gadā Boltons laikrakstā "The New York Times" publicēja viedokļrakstu ar virsrakstu "Lai apturētu Irānas bumbu, ir jābombardē Irāna".
Boltons, kurš kaismīgi aizstāvējis karu Irākā, ir arī atbalstījis iespējamus apsteidzošus triecienus Ziemeļkorejai.
Pret viņa iecelšanu padomnieka amatā bija daudzi Trampa tuvāko aprindu pārstāvji, sevišķi armijas virsnieki, kas pieredzējuši kara brutalitāti.
ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos tiek nomainīts laikā, kad Tramps gatavojas tikties ar Ziemeļkorejas vadoni Kimu Čenunu un apsver, kāda nākotne varētu piemeklēt starptautisko vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.