Vēl pirms protesta sākuma organizatori "Facebook" mudināja pārskatīt balsojumu, kā arī veikt jaunas vēlēšanas.
Protestētāji pulcējās pie 19. gadsimta operas nama, kur vicināja Eiropas Savienības un Ungārijas karogus, kā arī izkliedza saukļus.
Tāpat protestētāji bija sagatavojuši plakātus, kurus rotāja saukļi: "Stop Viktator," "Eiropa, lūdzu, palīdzi mums!" un citi. Dažos no plakātiem Orbāns tika salīdzināts ar Krievijas valsts prezidentu Vladimiru Putinu.
Vēlāk protestētāju pūlis devās caur pilsētas centru dodas uz parlamenta ēku, kur tika paredzēts mītiņš ar nosaukumu: "Mēs esam vairākums."
Orbāna uzvaru vēlēšanās apstrīd un apšauba arī opozīcijas partijas un nevalstiskās organizācijas, kuras norāda - Orbāns nepārstāv ungāru vairākumu.
Jau ziņots, ka Ungārijā 8. aprīlī notikušajās parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi premjermistra Viktora Orbāna vadītā konservatīvā partija "Fidesz", izcīnot divu trešdaļu deputātu vietu, un līdz ar to Orbānam ir nodrošināts trešais termiņš pēc kārtas valdības vadītāja amatā.
"Fidesz" vēlēšanās izcīnītā pārliecinošā uzvara nostiprina Orbāna pozīcijas, ļaujot viņam palikt premjerministra amatā un turpināt savu pret imigrāciju vērsto politiku.
Kopš migrācijas krīzes kulminācijas 2015.gadā Orbāns pozicionējis sevi kā nacionālās suverenitātes un kristīgās Eiropas aizstāvi. Viņa stingrā nostāja pret imigrāciju un apvainojumi "Briseles birokrātiem" iemantojuši viņam atbalstītājus Centrāleiropā, sevišķi Polijā, kā arī galēji labējo aprindās Rietumeiropā un citur.
Brisele savukārt kritizējusi Ungāriju par nevēlēšanos piedalīties Eiropas Savienības (ES) bēgļu kvotu shēmā un par likumiem, kas vērsti pret Centrāleiropas Universitāti un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kuras saistītas ar Ungārijā dzimušo ASV miljardieri Džordžu Sorosu.
Orbāns ir izteicies, ka gadījumā, ja "Fidesz" vēlēšanās zaudētu, Sorosa atbalstīta "internacionālistu valdība" pārvērstu Ungāriju "imigrantu valstī".
Orbāns priekšvēlēšanu kampaņā pastiprināti vērsies pret Sorosu, savos izteikumos kļūstot ksenofobisks un pat antisemītisks.
Kopš nākšanas pie varas pirms astoņiem gadiem Orbāns ir pārveidojis Ungāriju, tās konstitūciju un valsts iestādes. Viņa valdības nodokļu politika palīdzējusi uzplaukt vidusšķirai un, pateicoties Vācijas autoražotājiem un ES budžeta pārskaitījumiem, uzlabojusies arī ekonomika.
Taču kritiķi Ungārijā un ārvalstīs uzskata, ka Orbāna īstenotās reformas ir kaitējušas demokrātiskajām institūcijām un presei, un viņa vēršanās pret pilsoniskās sabiedrības organizācijām atgādina Krievijas prezidenta Vladimira Putina taktiku.