Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns un Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins piektdien tiekas ilgi gaidītajā samitā, lai apspriestu dažādas politiskas, militāras un sociālas aktualitātes. Sarunas notiek ēkā ar zīmīgu nosaukumu - Miera nams. Kas ir šī ēka un kāda ir tās loma Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas savstarpējās attiecībās?
Miera nams atrodas Phanmudžomas ciematā, tā sauktajā, demilitarizētajā zonā. Ciemats juridiski neatrodas nedz Dienvidkorejas, nedz Ziemeļkorejas pārraudzībā – to pārvalda Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) militārā struktūra (United Nations Command). Ēka ir paredzēta sarunu organizēšanai starp Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas pārstāvjiem, ziņo "The Straits Times".
1953. gadā Phanmudžomā tika parakstīts pamiers, kas apturēja Korejas karu, vienlaikus uzsākot 65 gadus garu periodu, kuru raksturoja spriedze, kara draudi un neuzticība. Ciemata Dienvidkorejas daļā atrodas divas ēkas – Miera nams un Brīvības nams. Savukārt Ziemeļkorejas teritorijā atrodas viena ēka, kuru mēdz dēvēt par “Apvienošanās paviljonu”. Šodien Kims Čenuns kļuva par pirmo Ziemeļkorejas līderi, kas fiziski ir pabijis Dienvidkorejas teritorijā.