Unikāls fotoprojekts: Ikdienas steigā apturēti ziemeļkorejieši
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ziemeļkoreja ir ekonomiski, tehnoloģiski un sociāli atpalikusi valsts ar atomieročiem, katru otro pilsoni uniformā un autoritāru pārvaldi. Pirms vairākiem gadiem, kļūstot par AFP galveno abu Koreju fotogrāfu, Eds Džonss nolēma ar savu darbu palīdzēt pasaulei stāstīt par komunistiskajā režīmā dzīvojošajiem cilvēkiem.

Ziemeļkorejas attēlos ierasti redzamas masīvas pelēkas ēkas, militārās parādes un no garāmbraucošu transportlīdzekļu logiem ķerti kadri. Kopš 2016. septembra, kad aģentūra galvaspilsētā Phenjanā atklāja savu biroju, Džonss uzsāka savās gaitās satikto cilvēku portretu uzņemšanu."Ideja veidot portretu sērijas šķita labs risinājums, kā veidot kontaktu ar attēlu varoņiem – sarežģīts uzstādījums Ziemeļkorejā, kurā pastāv lielas aizdomas pret Rietumu medijiem," atklāj fotogrāfs.

Viņš stāsta, ka jau kopš 2012. gada bauda privilēģiju noslēgtajā Ziemeļkorejā ierasties visai bieži, taču ierasti arī viņa paša uzņemtajos attēlos dominējuši sinhronie pūļi parādēs un ceļmalu skati. Fotogrāfs ilgi domājis, kā parādīt Ziemeļkoreju citādi, jo ikkatrs solis no nospraustā maršruta ir jāsaskaņo, arī katra konkrēta cilvēka fotografēšanai ierasti nepieciešamas atļaujas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!