'Brexit', bēgļi, saiknes ar Krieviju: kā populistiskās partijas pārveido Eiropas politiku
Pēdējo gadu laikā Eiropā aizvien lielāku popularitāti ir iemantojušas populistiskās partijas, kuras radījušas virkni izaicinājumu iekārtai, kas valdījusi "vecajā kontinentā" jau vairākas desmitgades. Portāls "Delfi" skaidro, kā Eiropas populistiskās partijas un to popularitāte pārveido norises Eiropas politiskajā telpā.

Populistisko un galēji labējo ideju popularitātes pieaugums Eiropā ir novērojams salīdzinoši nesen. 2010. gadā Brīvības partija ieguva 24 vietas Nīderlandes parlamentā, kļūstot par tobrīd trešo spēcīgāko politisko spēku valstī. Tas bija viens no pirmajiem pavērsieniem, kurš norādīja, ka pietiekami liels skaits vēlētāju ir gatavs atbalstīt politiku, kas fokusējas uz nācijas valsts stiprināšanu un kritizē integrācijas un globalizācijas procesus.

Populistiskās partijas Eiropā iegūst aizvien lielāku atbalstu – šobrīd tās saņem miljoniem balsu vēlēšanās un atsevišķos gadījumos kļūst par valsts galveno politisko spēku. Šīs partijas galvenokārt pievēršas jautājumiem, kas saistīti ar imigrāciju un centieniem to samazināt, valsts suverenitātes saglabāšanu un veicināšanu, kā arī globalizāciju un tās negatīvo ietekmi uz valsti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!