Rietumu dubultstandarti Ukrainā kavē vērienīgākas reformas, intervijā atklāj Hopko
Foto: Publicitātes foto

Ukrainas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētāja Hanna Hopko lielajā politikā ienāca līdz ar Eiromaidanu. Iepriekš strādājusi žurnālistikā un dažādās nevalstiskajās organizācijās, līdz 2014. gadā iesaistījās starpfrakciju grupas "Reformu platforma" darbā un jau tā paša gada nogalē vēlēšanās iekļuva Augstākajā Radā. Hopko darbojas arī Nacionālajā Reformu padomē, kā arī Pretkorupcijas rīcības centrā. Portāls "Delfi" izmantoja Ļvivā dzimušās politiķes viesošanos drošības forumā "Rīgas konference 2018", lai aicinātu uz sarunu par Ukrainas reformām, cīņu ar korupciju, kā arī šķēršļiem, kuri stāv straujāku pārmaiņu ceļā.

Jūs esat viena no jaunajām sejām, kādu parādīšanās Ukrainas politikā tika gaidīta pēc Eiromaidana, tomēr joprojām Ukrainā lielākās problēmas ir cīņa pret korupciju, cīņa ar oligarhu ietekmi. Kādas problēmas tas rada jums?

Pirmkārt, lielu daļu Ukrainas oligarhu Rietumi labi pieņem. Tā ir divkosīga pieeja, kad rietumvalstis kritizē Ukrainu par pārāk gausu progresu korupcijas apkarošanā, bet vienlaikus ar vieglu roku pieņem ielūgumus no Ukrainas oligarhiem. Kad viņi investē vai pērk luksusa mājas Londonā, Vīnē un citviet, viņu finanšu dokumentācija nekad netiek pārbaudīta. Viņiem pat tiek nodrošinātas Eiropas Savienības dalībvalstu pases. Man kā Eiromaidana pārstāvei ir svarīgi redzēt godīgāku pozīciju gan no ukraiņu puses, cīnoties ar korupciju, gan no Rietumu sabiedrības, jo korupcija ir visur.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!