Eiropas Savienības valstis (ES) veidos vienotu izlūku skolu, kopīgi attīstīs militārās bezpilota sistēmas uz ūdens, gaisā un uz zemes, kā arī strādās pie armiju komunikācijas un mobilitātes uzlabošanas, pirmdien vienojās 25 ES dalībvalstu aizsardzības ministri, tādējādi stiprinot pastāvīgo strukturēto sadarbību (PESCO). Vienošanās paktu nav parakstījušas vienīgi Malta, Dānija un Lielbritānija.
ES vienotā izlūku skola ir pirmā kopīgā informācijas ievākšanas institūcija kopš pērn decembrī dalībvalstis vienojās par PESCO. Sadarbības pakts tiek uzskatīts par pirmo, bet vēl ļoti agrīno soli ceļā uz vienotu ES aizsardzības bloku jeb "īstu Eiropas armiju", kā to pagājušajā nedēļā runā Eiropas Parlamentā nodēvēja Vācijas kanclere Angela Merkele. ES vienotu sadarbību izlūkošanas jomā līdz šim bloķēja Lielbritānija, kura kopā ar ASV, Kanādu, Jaunzēlandi un Austrāliju veido izlūkošanas aliansi "Five Eyes" ("Piecas acis"), atzīmē medijs "Politico".
Izlūku skolu plānots uzticēt Grieķijai, kurai varētu palīdzēt Kipra. Grieķija apņēmusies arī veidot un vadīt īpaši augstu kvalificētu helikopteru pilotu apmācību centru, kā arī vadīt ātrās reaģēšanas specvienību projektu, kurš paredzot radīt nelielas vienības tūlītējai iesaistīties starpvalstu operācijās.