Foto: Reuters/Scanpix
Zviedrijā hospitalizētais cilvēks, kura simptomi radīja aizdomas par iespējamu saslimšanu ar bīstamo Ebolas vīrusu, nav inficējies ar šo slimību, piektdien paziņojušas amatpersonas.

"Simptomi bija tādi, ka mums tas bija jāuztver nopietni," pirms analīžu rezultātu paziņošanas medijiem sacīja Upsalas apgabala padomes galvenais ārsts Mīkaels Kolers.

Viņš atklāja, ka pacients ir gados jauns vīrietis, kurš pirms trim nedēļām bijis Burundi, bet nav ceļojis uz apgabaliem, kuros plosās Ebolas vīruss.

Vīrietis tiek ārstēts infekcijas slimību klīnikā Upsalas universitātes slimnīcā.

Saslimušais cilvēks vispirms vērsās pēc palīdzības slimnīcā Ēnšēpingā, kas atrodas netālu no Upsalas.

Rodoties aizdomām par iespējamo saslimšanu ar Ebolas vīrusu, vīrietis tika pārvests uz Upsalas universitātes slimnīcu. Ēnšēpingas slimnīcas uzņemšanas telpa tika slēgta, un darbinieki, kas nonāca saskarsmē ar pacientu, tika izolēti un novēroti.

Analīzes liecina, ka vīrietis nav arī inficējies ar dzelteno drudzi, tropu drudzi un Marburgas vīrusu, paziņojušas amatpersonas. Mediķi turpina veikt pārbaudes, lai noteiktu diagnozi.

Ebolas vīruss izplatās, nonākot saskarsmē ar inficēta cilvēka asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem. Mirstības rādītāji pēc inficēšanās ir ļoti augsti.

Saslimšanas pazīmes ir augsta temperatūra, galvas, muskuļu, kuņģa sāpes, iesnas un citi gripai raksturīgi simptomi. Pēc tam sākas plaša asiņošana.

Vairumā gadījumu slimošanas iznākums ir letāls. Tomēr ātra izolācija un strauja tādu simptomu kā vemšana, caureja un dehidrācija ārstēšana ir palīdzējusi dažiem pacientiem izdzīvot.

Ebolas vīrusa epidēmijā Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) gājuši bojā vairāki simti cilvēku. Šis Kongo DR ir desmitais Ebolas vīrusa uzliesmojums kopš 1976.gada, kad toreizējā Zairā šo slimību pirmo reizi identificēja beļģu ekspertu vadītā komanda.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!