Tiesībsargu reidi Amazones nelegālajās raktuvēs - 17
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Tā dēvētajā Amazonē jeb plašā reģionā, kas daļēji ietver Brazīliju, Venecuēlu, Kolumbiju, Peru, Ekvadoru, Bolīviju un Franču Gviānu varasiestādes spiestas cīnīties ne tikai ar nelegālajiem Amazones lietusmeža izcirtējiem, malumedniekiem un fermeriem, bet arī nelegālajiem dārgmetālu ieguvējiem. Aģentūru "Reuters" un "AFP" fotogrāfi piedāvā unikālu ieskatu racēju apkarošanas ikdienā.

Fotogrāfa Rikardo Moraesa uzņemtie kadri parāda Brazīlijas Dabas un atjaunojamo resursu institūta (IBAMA) bruņoto aģentu reidus nelegālo zeltraču un kasiterīta jeb alvas akmens ieguvēju nometnēs nacionālajos parkos Brazīlijas Paras štatā netālu no Novoprogresas. Savukārt Džoudijs Amjē ar kameru sekojis Franču Gviānas bruņoto spēku un žandarmu reidam nelegālās zelta ieguves vietās pie Maroni upes, kura vienlaikus ir arī robeža ar Surinamu.

Brazīlijas organizācija "Instituto Socioambiental" janvāra izskaņā izdevusi pētījumu, kurā pirmoreiz apzinātas un kartografētas nelegālās dārgmetālu ieguves vietas Amazonē. Amazones mežos, kuri aptver pat lielāku platību nekā pats Amazones upes baseins, kopumā uzrādītas 2500 šādas vietas, no kurām 453 fiksētas Brazīlijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!