Pirmdien vairojušās cerības, ka gaidāmā Hanojas samita gaitā ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns varētu oficiāli paziņot par 1950.-53.gada Korejas kara beigām, optimismam vairojoties pēc Dienvidkorejas paziņojuma, ka abi līderi varētu panākt vienošanos.
Karš Ķīnas atbalstītās Ziemeļkorejas un ASV atbalstītās Dienvidkorejas starpā tika izbeigts ar pamieru, nevis miera līgumu, līdz ar to Phenjanas un Vašingtonas starpā oficiāli joprojām ir karš.
"Es uzskatu, ka iespēja pastāv," izsakoties par oficiālu kara beigu pasludināšanu, sacīja Dienvidkorejas prezidenta administrācijas preses sekretārs Kims Uikjoms. "Nav iespējams zināt, kāda veida deklarācija tā varētu būt, bet es uzskatu, ka ASV un Ziemeļkoreja var panākt vienošanos."
Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins vēl oktobrī sacīja, ka tas ir "tikai laika jautājums", kad Vašingtona un Phenjana pasludinās kara beigas. Arī ASV šajā sakarībā paudušas optimismu. ASV īpašais sūtnis Ziemeļkorejas jautājumos Stīvens Bīgans šomēnes sacīja, ka Tramps ir "gatavs izbeigt šo karu", raisot minējumus, konflikta oficiālais noslēgums ir tuvu.
Trampa un Kima samits notiks Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā trešdien un ceturtdien, un ir cerības, ka tā gaitā tiks panākts progress denuklearizācijas sarunās un attiecībā uz miera līguma noslēgšanu.
Kā pirmdien norādīja Dienvidkorejas prezidenta pārstāvis, pat ja ASV un Ziemeļkoreja paziņos par Korejas kara izbeigšanu, oficiāls miera līgums tiks parakstīts "denuklearizācijas procesa pēdējā posmā". "Miera līgums un kara beigu pasludināšana ir atšķirīgas lietas," viņš sacīja, piebilstot, ka līgumam būtu jābūt "daudzpusējiem centieniem", kuros iesaistīta arī Dienvidkoreja un Ķīna. Pamiera vienošanos parakstīja Ziemeļkoreja, ASV vadītā ANO pavēlniecība un Ķīna.