Palielinoties spriedzei Indijas un Pakistānas attiecībās, kā arī vairojoties bažām par pilna mēroga kara izraisīšanos ar kodolieročiem bruņoto kaimiņvalstu starpā, Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni trešdien aicināja Deli un Islamabadu ievērot "maksimālu savaldību".
Pēc Deli un Islamabadas paziņojumiem, ka tās notriekušas pretējās puses kara lidmašīnas, dramatiski intensificējoties konfrontācijai pēc 14.februārī Indijas Kašmirā pašnāvnieka sarīkotā sprādziena, Mogerīni brīdināja par tālākas eskalācijas briesmām.
Situācija "potenciāli var novest pie nopietnām un bīstamām sekām abām šīm valstīm un plašākam reģionam", paziņojumā brīdināja Mogerīni.
"Mēs ceram, kad abas valstis tagad izrādīs maksimālu savaldību un izvairīsies no situācijas tālākas eskalācijas," viņa piebilda, mudinot abas puses atjaunot diplomātiskos kontaktus centienos mazināt spriedzi.
Pakistānas premjerministrs Imrans Hans aicinājis sākt sarunas, brīdinot par katastrofālām sekām, ja "veselais saprāts" negūs virsroku.
Kaut arī abas puses publiskajos izteikumos centušās mazināt kara izraisīšanās draudus, tas, ka konflikta risināšanā Kašmirā iesaistīta kara aviācija, kas līdz šim noticis ļoti reti, likmes spraigajās Indijas un Pakistānas attiecībās padarījušas krietni lielākas.
Pakistānas armija ziņoja, ka Pakistāna savā gaisa telpā virs tās kontrolētās Kašmiras daļas trešdien notriekusi divas Indijas gaisa spēku lidmašīnas.
Indija savukārt pavēstījusi, ka tā trešdien notriekusi Pakistānas iznīcinātāju, kas nogāzies Pakistānas robežas pusē, un zaudējusi vienu savu lidmašīnu.
Kopš Indija un Pakistāna 1947.gadā ieguva neatkarību no Lielbritānijas, Kašmira ir sadalīta starp abām valstīm, taču tās abas pretendē uz pilnīgu suverenitāti pār visu reģionu.
Kopš 1989.gada pret Indijas spēkiem reģionā cīnās aptuveni desmit separātistu grupējumi, kas vēlas panākt teritorijas neatkarību vai apvienošanos ar Pakistānu.