ES par incidentu Kerčas šaurumā nosaka sankcijas vairāk nekā desmit Krievijas amatpersonām
Foto: EPA/Scanpix/LETA
Reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu, ASV kopā ar Eiropas Savienību (ES) un Kanādu piektdien izsludinājušas jaunas sankcijas pret vairāk nekā desmit krievu amatpersonām un uzņēmumiem.

Kā jau vēstīts, ES par šo sankciju piemērošanu paziņoja iepriekš šodien.

"Šodienas darbības vērstas pret personām un organizācijām, kam bijusi loma nepamatotajos Krievijas uzbrukumos Ukrainas karakuģiem Kerčas šaurumā, Krimas aneksijas plānošanā un neleģitīmo separātistu valdību vēlēšanu atbalstīšanā Austrumukrainā," teikts ASV Finanšu ministrijas paziņojumā.

Jaunajām ASV sankcijām ir pakļautas sešas krievu amatpersonas, seši Krievijas aizsardzības uzņēmumi, kā arī divi Krievijas enerģētikas un būvniecības uzņēmumi, kas darbojas anektētajā Krimā.

ES piemērojusi sankcijas astoņām Krievijas amatpersonām, kura saistītas ar Kerčas krīzi.

ASV Finanšu ministrijas paziņojumā teikts, ka saskaņotie pasākumi izceļ transatlantiskās sadarbības spēku un apņēmību, stājoties pretī Krievijas postošajām darbībām un destabilizējošajai uzvedībai.

Krievijas bruņotie spēki 25. novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus, no kuriem trīs tika ievainoti, Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

"Šī ir stingra atbilde uz Krievijas Federācijas nepamatoto spēka pielietošanu un nepārtrauktas transatlantiskās vienotības demonstrācija," paziņoja Eiropas Komisijas (EK) preses sekretāre Maja Kocijančiča.

ES sankcijas noteiktas pret Federālā Drošības dienesta (FDD) robežsardzes priekšnieku anektētajā Krimā un Sevastopolē Sergeju Stankeviču, viņa vietnieku Andreju Šeinu, sardzes kuģa "Don" kapteini Alekseju Seļajevu, kuģa "Izumrud" kapteini Andreju Šipicinu un pretzemūdeņu kuģa "Suzdaļec" kapteini Sergeju Šerbakovu.

Sankciju sarakstā iekļauti arī divi FDD darbinieki Krimā un Krievijas armijas Dienvidu kara apgabala komandieris Aleksandrs Dvorņikovs.

Noteiktās sankcijas viņiem aizliedz iebraukt ES, kā arī iesaldē viņu aktīvus, ja tie atrodas ES.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Par darbībām, kas grauj Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību, ES iesaldējusi līdzekļus un aizliegusi iebraukt bloka teritorijā 170 cilvēkiem un 44 uzņēmumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!