Ķīnas varasiestādes izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģijas, lai izsekotu uigurus, ziņo laikraksts "The New York Times".
Pekina jau izpelnījusies kritiku par uiguru diskriminēšanu Ķīnā.
ANO dati liecina, ka Sjiņdzjanas provincē, Ķīnas ziemeļrietumos, līdz miljonam uiguru ieslodzīti internēšanās nometnēs, kur viņi tiek spiesti apgūt komunismu un noliegt savu kultūru un reliģiju. Uiguri, kas ir Sjiņdzjanas pamatiedzīvotāji, ir tjurku tauta, un šīs tautas ticīgie galvenokārt ir musulmaņi.
"The New York Times" vēsta, ka Ķīnas varasiestādes izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģijas, kas ieprogrammētas speciāli uiguru atpazīšanai, un uzglabā datus par viņu pārvietošanos Ķīnā.
Ķīnas policija izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas, lai uzbruktu uiguriem, kas dzīvo ārpus Sjiņdzjanas, tostarp Veņdžou un Handžou, kas tiek uzskatītas par turīgām Ķīnas pilsētām.
"The New York Times" apgalvo, ka vienā pilsētā 500 000 reižu mēnesī skenēts, vai iedzīvotāju vidū nav uiguru.
Ķīna 2017. gadā paziņoja, ka plāno kļūt par pasaules līderi mākslīgā intelekta nozarē, taču starptautiskā sabiedrība bažījas, ka modernās tehnoloģijas tiek izmantotas iedzīvotāju uzraudzībai.
"The New York Times", atsaucoties uz ekspertiem, ziņo, ka šis ir pirmais zināmais piemērs tam, ka valdība apzināti izmanto mākslīgo intelektu rasistiskai profilēšanai, piebilstot, ka varasiestāžu apetīte pēc šādām tehnoloģijām lielajās pilsētās tikai pieaug.
Ķīna noliedz, ka masveidā aizturētu uigurus Sjiņdzjanā, un apgalvo, ka vada mācību centrus, kas ir daļa no cīņas pret islāmistu ekstrēmistu reģionā.