Tači norādīja, ka sarunas jāaizvada bez jebkādiem priekšnoteikumiem un abām valstīm vienai otru jāuzklausa. Sarunas starp Serbiju un Kosovu ir apturētas kopš pagājušā gada novembra, kad Kosova ieviesa 100% lielus tarifus importiem no Serbijas. Prezidents izteicās, ka šobrīd tarifus atcelt nav plānots, vēsta medijs.
Tāpat Kosovas prezidents norādīja, ka saspīlējums starp Serbiju un Kosovu negatīvi ietekmē visu reģionu. "Pašreizējos apstākļos, ar šiem saspīlējumiem, es neredzu, kādēļ ārvalstu investori vēlētos investēt šajā reģionā. Tikai miera līgums atnesīs labklājību, " paziņojis Tači.
Serbija faktiski zaudēja kontroli pār Kosovu 1999. gadā, kad NATO iesaistījās militārajā konfliktā, lai pārtrauktu etnisko albāņu nogalināšanu un izraidīšanu no provinces.
2008. gada 17. februārī Kosova pasludināja neatkarību. Tā paša gada oktobrī pēc Serbijas lūguma ANO Ģenerālā asambleja lika Starptautiskajai Tiesai izskatīt jautājumu par to, vai Kosovas neatkarības pasludināšana bija likumīga. 2010. gadā Starptautiskā Tiesa paziņoja, ka, pasludinot neatkarību, Kosova nav pārkāpusi starptautiskās tiesības. Šobrīd Kosovu ir atzinušas vairāk nekā 100 valstis. Serbija, Krievija, kā arī piecas ES dalībvalstis, tostarp Spānija, Kosovu nav atzinušas.